Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzeba zawiadomić urząd o zmianie dowodu

0
Podziel się:

Zmieniając dowód osobisty trzeba zaktualizować swoje dane w urzędzie skarbowym.

Trzeba zawiadomić urząd o zmianie dowodu

Zmieniając dowód osobisty trzeba zaktualizować swoje dane w urzędzie skarbowym.

W związku z trwającym obecnie procesem wymiany dowodów osobistych, który zakończy się 31 grudnia 2007 r., Ministerstwo Finansów przypomina wszystkim podatnikom wymieniającym dowody osobiste, o obowiązku aktualizacji danych identyfikacyjnych.

| JAKI DOKUMENT MUSIMY ZŁOŻYĆ PRZY ZMIANIE DOWODU? |
| --- |
| Zgłoszenia aktualizacyjnego należy dokonać do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. * - NIP-1 Zgłoszenie identyfikacyjne/zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej prowadzącej samodzielnie działalność gospodarczą, * - NIP-3 Zgłoszenie identyfikacyjne/zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej nieprowadzącej samodzielnie działalności gospodarczej w terminie określonym w art. 9 ustawy z dnia 13 października 1995 r. o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (Dz. U. z 2004 r. Nr 269 poz.2681 z późn. zm.). |

    1. Podatnicy podatku od towarów i usług lub podatku akcyzowego obowiązani są dokonać zgłoszenia aktualizacyjnego w terminie 14 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana danych.
      1. Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych nieprowadzący w ogóle działalności gospodarczej obowiązani są dokonać zgłoszenia aktualizacyjnego w terminie 30 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana danych.

_ Emeryci i renciści mogą dokonać aktualizacji za pośrednictwem ZUS. _ Natomiast podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej mogą dokonać zgłoszenia aktualizacyjnego za pośrednictwem organu wydającego dowód osobisty.

Organ ten obowiązany jest do poinformowania podatnika o obowiązku złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego oraz do przekazania zgłoszenia naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu dla podatnika w terminie 7 dni od dnia złożenia przez podatnika tego zgłoszenia.

Więcej - Ustawa o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników.

wiadomości
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)