Notowania

zus
24.09.2009 14:08

ZUS potwierdza: Polacy uciekają ze składkami

Przedsiębiorcy unikają płacenia składek ubezpieczeniowych w kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Rzecznik ZUS Przemysław Przybylski potwierdził, że niektórzy polscy przedsiębiorcy unikają płacenia składek ubezpieczeniowych w kraju wykorzystując przepisy Unii Europejskiej.

Pośrednicy oferują fikcyjne zatrudnienie na przykład w Wielkiej Brytanii, co oznaczałoby zwolnienie z polskiego ZUS. Składki płaci się wtedy na Wyspach, ale są one dużo niższe.

Przemysław Przybylski powiedział, że można przypuszczać, że proceder oparty jest na oszustwie polegającym na tym, że pracy tam się nie wykonuje.

POSŁUCHAJ PRZEMYSŁAWA PRZYBYLSKIEGO:

Przemysław Przybylski podkreślił, że ZUS prowadzi rozmowy ze swoimi odpowiednikami w Szwecji, Wielkiej Brytanii i na Litwie w sprawie fikcyjnego zatrudnienia:

Pośrednicy oferujący fikcyjne zatrudnienie w krajach Unii w zamian żądają opłaty abonamentu, który wynosi kilkaset złotych. Zawsze jest on niższy od składek, jakie należałoby wpłacić na ZUS. Niektóre firmy oferują też zniżki, a nawet zarobek jeśli dany klient pozyska innego przedsiębiorcę, który gotów byłby przystąpić do tego procederu.

* [ Rosną płace Polaków. **ZUS** i NFZ na tym zarabiają ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/rosna;place;polakow;zus;i;nfz;na;tym;zarabiaja,162,0,533666.html )
* [ Prokuratura o aferze w **ZUS**: Wykonaliśmy dobrą robotę ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratura;o;aferze;w;zus;wykonalismy;dobra;robote,173,0,532653.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: zus, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz