Notowania

fiskus
20.03.2009 07:45

Fiskus odpuszcza firmom - coraz mniej kontroli

W ciągu dwóch lat liczba kontroli skarbowych spadła o połowę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

_ Puls Biznesu _ pisze, że w ciągu dwóch lat liczba kontroli skarbowych spadła prawie o połowę. Z danych ministerstwa finansów wynika, że w 2008 roku fiskus wykrył najmniej nieprawidłowości podatkowych od 11 lat.

Resort finansów tłumaczy, że stara się unikać częstych kontroli uczciwych podatników. Celem są firmy świadomie popełniające nadużycia, a przede wszystkim zorganizowane grupy przestępcze. Wiele z nich powstaje wyłącznie do dokonywania przestępstw skarbowych na dużą skalę - pisze _ Puls Biznesu _.

Według informacji gazety, największe nadużycia dotyczą VAT (43 procent), akcyzy, PIT i CIT. Najwięcej nieprawidłowości zachodzi w sektorze paliwowym i handlu złomem. Dziennik pisze, że przestępstwa polegają głównie na wprowadzaniu na rynek paliw niewiadomego pochodzenia. Z kolei firmy, handlujace złomem często zawierają między sobą fikcyjne transakcje i wyłudzają z budżetu wielomilionowe zwroty VAT.

Tagi: fiskus, firmy, kontrole, podatek, statystyka, skarbówka, przestępstwa, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz