Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
powódź 2010
15.06.2010 16:45

Pomoc z Agencji Rozwoju Przemysłu dla zalanych firm

Wsparcie będzie można uzyskać na utrzymanie lub odtworzenie zdolności produkcyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Olgierd Rudak)

Tak zdecydował rząd. Dotąd z pomocy Agencji Rozwoju Przemysłu mogli korzystać przedsiębiorcy dotknięci skutkami kryzysu gospodarczego.

O wsparcie ARP będą się mogły ubiegać średnie i duże firmy. Pomoc będzie można uzyskać na utrzymanie lub odtworzenie zdolności produkcyjnych przedsiębiorców poszkodowanych przez powódź. Będzie też skierowana do firm wykonujących inwestycje związane z usuwaniem skutków powodzi. Celem działań ARP ma być też pobudzenie popytu, głównie inwestycji.

Agencja będzie udzielać pożyczek, kupować emitowane przez firmy obligacje i dokapitalizowywać je. Będzie też miała prawo do udzielenia przedsiębiorcom poręczeń i gwarancji. Pomoc ma trafić do firm z gmin i miast dotkniętych klęską powodzi. Takie wsparcie nie będzie pomocą publiczną.

Żeby przeprowadzić zmiany, rząd musiał znowelizować przyjęte w grudniu 2009 r. zasady wsparcia dla przedsiębiorstw w regionach najbardziej zagrożonych kryzysem gospodarczym. Do tej pory pomoc uzyskiwały przedsiębiorstwa produkcyjne działające w powiatach najbardziej narażonych na pogorszenie sytuacji gospodarczej i społecznej.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: powódź 2010, agencja rozwoju przemysłu, powódź, rząd, pomoc, firmy, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz