Notowania

praca
30.09.2008 13:22

8 na 10 firm nie może znaleźć rąk do pracy

Ponad połowa firm badana przez BCC podkreśla, że rynkowi pracy przeszkadza złe prawo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ponad połowa firm badana przez Business Centre Club podkreśla, że rynkowi pracy przeszkadza złe prawo.

Z opublikowanego przez BCC badania pracodawców należących do klubu wynika, że aż 79,5 proc. pracodawców ma problemy ze znalezieniem chętnych i odpowiednio wykwalifikowanych osób do pracy.

64,1proc. badanych firm korzysta z pośrednictwa urzędów pracy, ale większość nie jest zadowolona z efektów. Często spotykają się z sytuacją, kiedy z Urzędów Pracy trafiają do nich osoby, które nie chcą wcale pracować, a potrzebują jedynie potwierdzenia, że szukają posady.

Według 52,6 proc. ankietowanych bariery prawne są największym problemem przy zatrudnianiu nowych pracowników. Ponadto aż 87,2 proc. podkreśla, że polski system kształcenia nie przygotowuje należycie do podjęcia pracy zawodowej.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ 10 najbardziej poszukiwanych zawodów ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/10;najbardziej;poszukiwanych;zawodow,70,0,340550.html )
* [ Polacy chcą wolności pracy ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/polacy;chca;wolnosci;pracy,73,0,371273.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, inflacja i bezrobocie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz