Notowania

płaca
24.09.2007 07:30

Firmy muszą podnosić pensje pracownikom

W sierpniu przeciętna pensja w sektorze przedsiębiorstw była o 10,5 procent większa niż rok wcześniej. Coraz więcej firm jest zmuszonych do zagwarantowania podwyżek swoim pracownikom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Adam Hawałej)

W sierpniu przeciętna pensja w sektorze przedsiębiorstw była o 10,5 procent większa niż rok wcześniej - czytamy w "Gazecie Wyborczej".Coraz więcej firm jest zmuszonych do zagwarantowania podwyżek swoim pracownikom.

Wzrost przeciętnego wynagrodzenia w Polsce jest najwyższy od siedmiu lat. Powodem zaistniałej sytuacji są: doskonała koniunktura gospodarcza i wyjątkowo niska inflacja.

ZOBACZ TAKŻE:
Pensje Polaków wzrosły o ponad 10 procentBranża, w której najszybciej rosną płace, to budownictwo. Boom budowlany spowodował, że średnia pensja w tym sektorze wynosi około 3 tysięcy złotych, co stanowi wzrost o 18 procent w stosunku do zeszłego roku. Najmniejszy wzrost płac odnotowano w sektorach, gdzie pensje i tak są już wysokie: informatyce i przemyśle energetycznym.

Firmy nie tylko podnoszą pensje swoim pracownikom, gwaratnują im również bonusy: laptop, telefon, czy samochód przestały być luksusem i stały się narzędziami pracy. Coraz bardziej doceniane są szkolenia zawodowe opłacane przez pracodawcę.

Tagi: płaca, wynagrodzenia, wiadomości, praca, gospodarka, kadry, baza wiedzy, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz