Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec monopolu "Płatnika"

0
Podziel się:

Koniec ery "Płatnika", programu służącego do komunikowania się przedsiębiorcy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. ZUS udostępni w internecie dane, dzięki którym konkurencja będzie mogła przygotować własne oprogramowanie.

Koniec monopolu "Płatnika"
(PAP/Andrzej Grygiel)

Koniec ery "Płatnika", programu służącego do komunikowania się przedsiębiorcy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych - pisze "Gazeta Prawna".

21 lipca ZUS udostępni w internecie dane, dzięki którym konkurencja twórcy "Płatnika" - firmy Prokom - będzie mogła przygotować własne oprogramowanie.

_ "Płatnikiem" posługuje się w Polsce 800 tysięcy firm. Przedsiębiorstwa zatrudniające więcej niż pięciu pracowników mają obowiązek przesyłania dokumentów do ZUS drogą elektroniczną. _

"Płatnik" - jedyny do tej pory program, przy pomocy którego można to robić, współpracuje jedynie z systemem operacyjnym Windows.

Choć sam program jest bezpłatny, to korzystanie z niego często naraża firmy na dodatkowe koszty, gdyż zmusza przedsiębiorców do zakupu Windowsa, który kosztuje kilkaset złotych.

Gdy powstaną nowe programy, z ZUS-em będą mogły się kontaktować również te firmy które korzystają z systemu Mac, czy bezpłatnego Linuxa. Nie wiadomo jednak kiedy pojawi się konkurencyjne oprogramowanie.

ZOBACZ TAKŻE:

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)