Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
telepraca
24.08.2007 11:54

Sejm poparł telepracę

Nie trzeba będzie ładnie się ubierać i tracić czas na dojazdy - posłowie uregulowali zasady telepracy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy dotyczącą telepracy. Zostały określone między innymi sposoby zatrudniania telepracowników, ich prawa oraz obowiązki pracodawcy.

Osoba ubiegająca się o pracę będzie mogła wybrać nową formę zatrudnienia - czyli telepracę. Będzie mogła zmienić sposób i miejsce wykonywania pracy (na telepracę), także w trakcie zatrudnienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Jak oszczędzać na zatrudnianiuPracodawca będzie miał obowiązek dostarczenia takiemu pracownikowi *niezbędnego sprzętu, pokrycia kosztów jego instalacji, serwisu i konserwacji. *Będzie także musiał zapewnić pomoc techniczną, niezbędne szkolenia i ubezpieczenie.

Ustawa zawiera ponadto m.in. zakaz wypowiedzenia przez pracodawcę umowy o pracę z powodu niewyrażenia przez pracownika zgody na wykonywanie telepracy, obowiązek równego traktowania telepracownika z innymi pracownikami w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

| Za przyjęciem ustawy głosowało 425 posłów, trzech było przeciw a jeden wstrzymał się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu. |
| --- |

Tagi: telepraca, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz