Notowania

szkolenia
11.12.2009 12:49

Wyślij księgowego na szkolenie za szwajcarskie pieniądze!

Projekt wart jest 10 mln franków szwajcarskich. Z krajowych i międzynarodowych szkoleń będą mogły skorzystać polskie firmy i urzędnicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

6 tys. polskich księgowych i audytorów zostanie przeszkolonych do 2015 r. za pieniądze Szwajcarii i przy wsparciu Banku Światowego. W Ministerstwie Finansów podpisano umowy dotyczące finansowania i prowadzenia tych szkoleń.

Umowa opiewa na 10 mln franków szwajcarskich na projekt szkoleń ze sprawozdawczości finansowej i audytu w sektorze prywatnym. Projekt zostanie sfinansowany za pieniądze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, który dysponuje 500 mln franków.

W Ministerstwie Finansów umowę podpisali wiceminister rozwoju regionalnego Andrzej Zdziebło i ambasador Szwajcarii w Polsce Benedict de Cerjat. Ambasador podał, że to pierwszy projekt z Polsko-Szwajcarskiego Funduszu Współpracy, skierowany dla sektora prywatnego.

Współpraca z Polską jest częścią programu dla krajów, które przyłączyły się do UE w 2004 r. _ - To wyraz poparcia dla włączenia nowych krajów członkowskich do UE _ - podkreślił. Podobne projekty dotyczące finansów prowadzone są ze wsparciem Szwajcarii w Estonii, Słowenii, na Łotwie i w Czechach.

Drugą umowę - w sprawie realizacji projektu - podpisali wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch i szef BŚ w Polsce i krajach bałtyckich Thomas Laursen. Umowę będzie realizował oddział Banku Światowego w Wiedniu, który zajmuje się sprawozdawczością finansową.

Projekt w Polsce ma zmniejszyć m.in. różnice między regionami. Skierowany będzie głównie do województw lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Z krajowych i międzynarodowych szkoleń będą mogły skorzystać polskie firmy i urzędnicy. Księgowi i audytorzy mają się nauczyć międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej i rewizji finansowej.

_ - To największy projekt, w realizację którego bank zaangażowany jest w regionie Europy i Azji Centralnej _ - mówił w Warszawie szef wiedeńskiego centrum ds. reformy sprawozdawczości finansowej BŚ.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: szkolenia, wiadomości, praca, wiadmomości, porady, gospodarka, kadry, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz