Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zakaz udziału w przetargach za zatrudnianie "na czarno"

0
Podziel się:

Przedsiębiorcy zatrudniający na czarno pracowników stracą też dostęp do funduszy unijnych, a nawet koncesje na prowadzenie działalności - wynika z planów Państwowej Inspekcji Pracy.

Zakaz udziału w przetargach za zatrudnianie "na czarno"
(ZEFA)

Przedsiębiorcy zatrudniający na _ czarno _ pracowników nie będą mogli brać udziału w przetargach, stracą też dostęp do funduszy unijnych, a nawet koncesje na prowadzenie działalności - wynika z planów Państwowej Inspekcji Pracy.

Dotychczas nieuczciwych pracodawców karano jedynie grzywnami - przypomina _ Rzeczpospolita. _Jednocześnie z planami PIP, Parlament Europejski pracuje nad tak zwaną dyrektywą Frattinego. Przewiduje ona podobne kary za zatrudnianie na _ czarno _, ale ogranicza je wyłącznie do sytuacji nielegalnego zatrudniania imigrantów spoza Wspólnoty.

_ Rzeczpospolita _ podkreśla, że według ekspertów oraz związkowców planowane sankcje będzie można dość łatwo obejść. W przetargach będą stratować podmioty nie będące pracodawcami - jak na przykład jednoosobowe firmy. W ten sposób, przy udziale firm zatrudniających nielegalnie pracowników zrealizują dane zlecenie.

Szacuje się, że w tak zwanej szarej strefie pracuje obecne ponad milion osób - dodaje gazeta.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)