Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
deregulacja zawodów
12.03.2012 15:40

Deregulacja zawodów. Minister zapowiada, co dalej

Nie ma wątpliwości, że doprowadzimy do obniżenia cen i spadku bezrobocia - zapowiada minister Gowin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Po wakacjach i w listopadzie pojawią się kolejne transze zawodów do deregulacji - zapowiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin._ _

_ - Kolejna transza zawodów deregulowanych pojawi się po wakacjach, trzecia - mniej więcej w połowie listopada. Każda z tych transz wypracowywana jest we współpracy z poszczególnymi resortami _ - powiedział Gowin. Jak podkreślił, Ministerstwo Sprawiedliwości dostarcza _ pewnej metody deregulacji, jej filozofii _ i koordynuje całość działań.

_ - Nie ma wątpliwości, że deregulacja doprowadzi do obniżenia cen, poprawy jakości, spadku bezrobocia i do zwiększenia konkurencyjności i innowacyjności polskiej gospodarki _ - powiedział minister dziennikarzom.

_ - Myślę, że poziom edukacji ekonomicznej polskiego społeczeństwa i nastawienie młodego pokolenia to są te atuty i wsparcie, którym dysponuję jako minister sprawiedliwości i (którymi dysponuje) cały rząd premiera Tuska _ - dodał.

Jako przykład nowej polityki państwa podał propozycję _ zniesienia egzaminu na detektywa, a jednocześnie możliwość kontrolowania agencji detektywistycznych bez uprzedzenia _. _ A zatem ta filozofia państwa, za którą opowiada się rząd Donalda Tuska, polega z jednej strony na zaufaniu wobec uczciwych obywateli, a z drugiej strony na skuteczniejszym i odważniejszym zwalczaniu tych, którzy naruszają normy moralne i prawne _ - wyjaśnił minister.

Pierwszy pakiet deregulacyjny ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, przesłany do konsultacji międzyresortowych i społecznych, zakłada nowelizację 24 ustaw. W ubiegłym tygodniu pakiet został zamieszczony na stronach internetowych resortu sprawiedliwości.

_ - Daliśmy sobie na te konsultacje miesiąc, po miesiącu podsumujemy wszystkie wnioski i postulaty, które do nas spłynęły, i przedstawimy gotowy już projekt ustawy Radzie Ministrów _ - powiedział minister na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Więcej o deregulacji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t90490.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/reforma;deregulacyjna;ma;objac;jeszcze;wiecej;zawodow,75,0,1042251.html) Lista uwolnionych zawodów ma być szersza Reforma deregulacyjna jest niezbędna i przyniesie wiele korzyści nie tylko dla państwa, ale również dla jego obywateli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t90491.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lista;zawodow;regulowanych;srodowiska;protestuja,79,0,1038671.html) "To grozi kompromitacją". Są pierwsze protesty Przedstawiciele zawodów regulowanych ostro krytykują listę Jarosława Gowina. Przedstawia ona 49 profesji, które mają być _ uwolnione _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t38641.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/ustawa;deregulacyjna;przyniesie;miliardowe;oszczednosci,140,0,895116.html) Dzięki tej ustawie zaoszczędzimy miliardy O co najmniej 3 mld zł zmniejszą się wydatki obywateli i firm, dzięki przyjętej przez Sejm ustawie o redukcji obowiązków informacyjnych.
Tagi: deregulacja zawodów, donald tusk, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, baza wiedzy, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz