Notowania

Przejdź na
umowa o pracę
06.07.2011 07:34

Przez błąd w ustawie tysiące stracą pracę?

Jeszcze w lipcu firmy mogą zacząć masowe zwolnienia osób pracujących na czas określony w obawie, że inaczej będą musiały zapewnić im etat. Wszystkiemu winien jest błąd w ustawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitry Rostovtsev/Dreamstime)

22 sierpnia mijają 2 lata od wejścia w życie ustawy antykryzysowej, która ograniczyła do dwóch lat umowy czasowe. Osoby, które pozostaną w pracy, mogą po tym terminie liczyć na lepszą ochronę przed zwolnieniem, pisze_ Dziennik Gazeta Prawna _.

W tej sytuacji firmy, które liczą się z redukcją zespołu, mogą być zmuszone do wcześniejszych zwolnień osób zatrudnionych na czas określony. Żeby uniknąć w przyszłości ewentualnych odszkodowań, już teraz będą sprawdzać zawarte w ciągu ostatnich dwóch lat umowy na czas określony i ustalać, które z nich mogą się przekształcić w stałe kontrakty, pisze gazeta.

Biorąc pod uwagę, że latach 2007-2009 powstało w Polsce milion 600 tysięcy nowych miejsc pracy, a umowy terminowe zawiera się zazwyczaj z nowymi pracownikami - to zagrożonych zwolnieniem może być nawet 100 tysięcy osób, czyli 3 procent wszystkich pracujących na czas określony.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t111777.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/bedzie;nowy;rodzaj;umowy;o;prace,175,0,839599.html) Będzie nowy rodzaj umowy o pracę Firmy zgodzą się na ograniczenie czasu zawierania terminowych umów o pracę nawet do 2 lat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t110147.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pracujemy;za;dlugo;i;bez;odpoczynku,242,0,834290.html) Pracujemy za dlugo i bez odpoczynku Firmy coraz częściej nie udzielają pracownikom odpoczynku dobowego i tygodniowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t77994.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/nowe;zasady;przedluzania;umow;na;czas;okreslony,53,0,767285.html) Nowe zasady przedłużania umów na czas określony Pracodawca nie będzie musiał kierować pracownika na obowiązkowe badania lekarskie, jeśli zatrudnia go na kolejny okres.
Tagi: umowa o pracę, praca, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz