Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzieci
19.03.2008 07:10

Rząd ulży przedsiębiorczym rodzicom

Osoby prowadzące firmy i wychowujące dzieci będą mogły na trzy lata zawieszać działalność gospodarczą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Rząd zaproponuje, by osoby prowadzące firmy i wychowujące dzieci mogły na trzy lata zawieszać prowadzenie działalności gospodarczej

_ Gazeta Prawna _ dotarła do projektu nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przygotowanego przez resort pracy.

Osoby wychowujące dzieci - zgodnie z rządowymi propozycjami - nie tylko nie będą musiały wpłacać do ZUS ponad 770 złotych miesięcznie, ale zyskają też, tak jak pracownicy na urlopach wychowawczych, prawo do składki emerytalnej, rentowej i zdrowotnej opłacanej z budżetu. Na ich konta emerytalne w ZUS i OFE wpłynie więc prawie 330 złotych miesięcznie.

Osoby takie będą mieć prawo do opieki lekarskiej. Skorzystają też z dodatku do zasiłku rodzinnego wynoszącego 400 złotych miesięcznie, obecnie zarezerwowanego obecnie wyłącznie dla pracowników.

- _ Resort gospodarki wyśle projekt do konsultacji społecznych w kwietniu wraz ze swoimi pomysłami dotyczącymi ułatwień w prowadzeniu biznesu _ - czytamy w - _ Gazecie Prawnej _. W maju może więc trafić pod obrady rządu.

Obecnie, pełne składki do ZUS (na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne) odprowadza 1 milion 140 tysięcy samozatrudnionych.

Tagi: dzieci, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz