Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szkolenie kierowców
23.07.2007 11:46

Rząd zaostrza przepisy szkolenia kierowców

Minister transportu Jerzy Polaczek poinformował, że rząd zaostrzył przepisy szkolenia kierowców. Minister wyraził nadzieję, że Sejm przyjmie tę ustawę na tyle szybko, by obowiązywała już w przyszłym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Adam Grygiel)

*Minister transportu Jerzy Polaczek poinformował, że rząd zaostrzył przepisy szkolenia kierowców. Minister wyraził nadzieję, że Sejm przyjmie tę ustawę na tyle szybko, by obowiązywała już w przyszłym roku. *

Jerzy Polaczek podkreślił, że zmiany te są efektem wyciągnięcia wniosków ze zdarzeń w ostatnich trzech latach. Jak powiedział minister Polaczek, nowa ustawa przewiduje będzie więcej zajęć praktycznych dla przyszłych kierowców. Zajęcia będą także monitorowane, by uniknąć korupcji.

Minister Polaczek podkreślił, że od 2008 roku rząd zamierza podwoić liczbę inspektorów w Inspekcji Transportu Drogowego. Obecnie liczy ona 320 osób. Rząd planuje także wyposażyć inspekcję w kompetencje policji i innych służb mundurowych.

Decyzję o zmianie przepisów przyspieszyła wczorajsza katastrofa autokaru z pielgrzymami pod Grenoble, w której zginęło 27 osób, a 23 zostały ranne. Stan 15 z nich jest ciężki.

Tagi: szkolenie kierowców, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz