Notowania

firma
17.03.2009 02:17

Założenie firmy przez internet utrudni e-podpis

Pod elektronicznym podaniem trzeba będzie złożyć drogi, elektroniczny podpis.

Podziel się
Dodaj komentarz

_ C _hoć już w kwietniu będzie można zarejestrować nową firmę przez internet, to w praktyce niewiele osób będzie mogło z tego skorzystać.

Z ustaleń _ Gazety Prawnej _ wynika, że na przeszkodzie stanie konieczność podpisania e-podania kwalifikowanym, czyli płatnym podpisem elektronicznym. Takim podpisem - według dziennika - dysponują tylko nieliczni i mało prawdopodobne jest, że ktoś będzie go specjalnie kupował, by móc złożyć dokument do urzędu.

Raport Money.pl
*Brak e-urzędów kosztuje miliard złotych rocznie * Do urzędów skarbowych wpływa niemal 200 tysięcy deklaracji dziennie. Za sześć lat wszystkie mają być elektroniczne. zobacz raport Money.pl

Dodatkowo usługa na pewno nie będzie wszędzie dostępna. Każda gmina będzie mogła zdecydować, czy zamierza umożliwić swoim mieszkańcom założenie firmy przez internet. Nawet ci samorządowcy, którzy są zainteresowani nową e-usługą, deklarują, że będą potrzebowali czasu na wdrożenie wszystkich procedur.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: firma, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz