Trwa ładowanie...
bDHMXIYB

Notowania

Zarządzanie - wiadomości

2
25.02.2021 10:35

COVID-19
 / 
Koronawirus. Wściekli przedsiębiorcy idą do sądów. Będzie jednak jeszcze jedna szansa na odzyskanie pieniędzy

Dwa pozwy zbiorowe - turystyki oraz klubów i dyskotek - już są złożone w sądzie. Trzy kolejne - w przygotowaniu. Przedsiębiorcy zwierają szyki w walce z rządowymi rozporządzeniami zakazującymi im działalności. Z kolei z Senatu w ostatnich dniach wypłynął projekt ustawy, która miałaby zagwarantować odszkodowania firmom dotkniętym lockdownem.

4
23.02.2021 13:37

LOCKDOWN
 / 
Koronakryzys. Co trzecia firma źle ocenia swoją sytuację ekonomiczną

Firmy z sektora MŚP mocno odczuwają trwającą pandemię koronawirusa. Nawet co trzecia źle ocenia swoją sytuację ekonomiczną - wynika z badania "KoronaBilans MŚP" zleconego przez Krajowy Rejestr Długów BIG. Optymistycznie w przyszłość patrzy zaledwie co szóste przedsiębiorstwo.

6
23.02.2021 7:08

VAT
 / 
Podatki. Coraz trudniej wyłudzić VAT. Nowe narzędzia pomagają skarbówce

Dzięki informatyzacji i nowych obowiązkach nakładanych na firmy skarbówce łatwiej jest wykrywać nieuczciwych przedsiębiorców. Rykoszetem obrywają jednak też ci, którzy rozliczają się bez zarzutu.

4
22.02.2021 9:39

RYCZAŁT
 / 
Chcesz się rozliczać ryczałtem? W poniedziałek upływa termin

W poniedziałek upływa termin deklaracji formy opodatkowania. Od tego roku większa grupa przedsiębiorców może rozliczać się ryczałtem.

22
19.02.2021 17:25

HANDEL
 / 
Zakaz handlu nie dla nich. Lewiatan otworzy swoje sklepy w niedziele

Lewiatan będzie mógł otworzyć sklepy w niedziele. Wszystko dzięki temu, że sieć sklepów zorganizuje i poprowadzi w swoich punktach obsługę przesyłek kurierskich.

bDHMXIYD
14
19.02.2021 14:46

KOBIETY
 / 
Kobiety chcą otwierać własne biznesy online. Startuje największy w Polsce program edukacyjno-rozwojowy dla kobiet – TOP Women w e-biznesie

400 zgłoszeń, w tym z Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, na 200 miejsc. Blisko 80% spośród kandydatek planuje uruchomić swoją działalność gospodarczą. Zgłosiły się do programu TOP Women w e-biznesie, żeby rozpocząć sprzedaż online we własnej firmie. Większość z nich ma ciekawe pomysły albo chce zbudować sobie alternatywę dla swojej pracy na etacie. Wiele z nich obawia się o przyszłość, ale mają też odwagę, są otwarte na zmiany i chcą się rozwijać. Polki są aktywne, kreatywne i nie boją wyzwań.

10
17.02.2021 8:25

KONTROLE SKARBOWE
 / 
Tarcza antykryzysowa w firmie. Jeśli korzystasz, musisz liczyć się z kontrolą

Skarbówka pilnie przygląda się przedsiębiorcom, którzy korzystają z tarczy PRF. Kontrole będą, choć w innej formie.

12
16.02.2021 7:08

POMOC PAŃSTWA
 / 
Tarcza antykryzysowa. Firmy z tych branż korzystały z niej najczęściej

Tarcze turystyczna i branżowa wprowadzone zostały już jakiś czas temu, dlatego można wstępnie podsumować, ilu przedsiębiorców skorzystało z rozwiązań w nich zawartych. Największe zainteresowanie pomocą ze strony państwa wykazywały firmy z branży turystycznej, najmniejsze - architekci.

25
14.02.2021 15:15

MSP
 / 
Ulga dla programistów. Sławomir Mentzen doradza, jak obniżyć podatki. Środowisko podzielone

Zajmujesz się badaniami i rozwojem? Możesz zgodnie z prawem zapłacić niższy podatek. Jednak zdaniem doradcy podatkowego i polityka Sławomira Mentzena pod tę działalność można podczepić także programistów. - Moją pracą jest wykorzystywanie istniejących przepisów podatkowych w sposób korzystny dla moich klientów - komentuje. Nie wszyscy jednak taką interpretację podzielają.

bDHMXIYJ
136
11.02.2021 15:45

OBOSTRZENIA
 / 
Bunt przedsiębiorców. Sanepid wycofuje się z udawanych kontroli

Sanepid już nie będzie odwiedzać buntujących się restauratorów pod pretekstem udawanych kontroli żywności z niemal gotowymi karami administracyjnymi. Główny Inspektor Sanitarny polecił wycofanie wytycznych.

334
09.02.2021 12:19

GOSPODARKA
 / 
Pensja minimalna do kosza i podatek przychodowy. ZPP chce zmian dla małych firm

Zwolnienie małych przedsiębiorców z konieczności opłacania minimalnego wynagrodzenia oraz wprowadzenie dla nich podatku przychodowego, bez podziału na PIT i składki. To najnowsze propozycje Związku Przedsiębiorców i Pracodawców na koronakryzys.

12
04.02.2021 10:30

KORONAWIRUS KRYZYS
 / 
Koronawirus uderzył w firmy. Przedsiębiorcy przedstawili swoje bolączki

Najlepszym sposobem na wsparcie przedsiębiorców byłoby odmrożenie gospodarki - uważają przedsiębiorcy. Podczas spotkania z Radą Przedsiębiorczości prezydent Andrzej Duda zadeklarował konsultowanie z ekspertami ustaw gospodarczych przed ich podpisaniem. Trudno jednak mówić o przełomie.

5
03.02.2021 13:44

GOSPODARKA
 / 
Nowa ulga w PIT. Fiskus nie ułatwia sprawy

Ulga za złe długi w tym roku pojawi się w zeznaniach podatkowych po raz pierwszy. Przysługuje ona przedsiębiorcom, którym nie płacą kontrahenci. Skorzystanie z niej wymaga jednak nie lada wysiłku. Fiskus bowiem sprawy nie ułatwia.

bDHMXIYK
379
03.02.2021 10:21

KORONAWIRUS
 / 
Obostrzenia w Polsce. Branża fitness idzie do sądu. Pierwszy pozew już w lutym

- W drugiej połowie lutego planujemy złożyć pierwszy pozew - mówi money.pl Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitnessu. PFF rozpoczęła akcję sprzeciwu przeciwko obostrzeniom wstrzymującym działalność siłowni i klubów fitness.

52
02.02.2021 17:26

SKLEPY INTERNETOWE
 / 
Amazon zmieni e-handel? Sprzedawcy nie są zachwyceni ofertą giganta

Przez lata branża e-commerce narzekała na rosnące prowizje od sprzedaży w serwisie Allegro. Pojawiały się głosy, że jak w końcu na nasz rynek wejdzie Amazon, to sprzedawcom będzie łatwiej. Teraz zapał nieco opadł.

3
01.02.2021 15:56

GOSPODARKA
 / 
Mały ZUS plus. Ostatni dzień, żeby oszczędzić nawet 10 tys. zł

Zapomnij o prawie 1,5 tys. zł ZUS-u co miesiąc. Jeśli masz nieduże przychody, to zapłacisz znacznie mniej. Niektórzy mogą zaoszczędzić nawet 10 tys. zł w skali roku. Poniedziałek to ostatni dzień na zgłoszenie do "małego ZUS-u plus".

27
31.01.2021 10:06

PRACA
 / 
Rewolucyjna zmiana. Pandemia zmienia optykę. Firm już nie chcemy

Pandemia wyraźnie zniechęca do prowadzenia działalności gospodarczej. Niemal siedmiu na dziesięciu Polaków nie planuje w najbliższym czasie założenia własnej firmy. Wolą oni bezpiecznie pracować na etacie.

37
30.01.2021 16:27

MAŁY ZUS PLUS
 / 
Mały ZUS plus tylko do 1 lutego. Zgłoś się, możesz sporo oszczędzić

Nawet ponad 10 tys. złotych mogą w niektórych przypadkach stracić przedsiębiorcy, którzy nie zgłoszą się do programu "mały ZUS plus". Można dzięki niemu sporo zaoszczędzić na składkach na ubezpieczenia społeczne. Termin upływa w poniedziałek.