Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

5 tys. złotych wystarczy do założenia sp. z o.o.

0
Podziel się:

5 tys. dla sp. z o.o. i 100 tys. dla spółki akcyjnej - to minimalny kapitał do założenia spółek. Rząd przyjął nowelizację kodeksu spółek.

5 tys. złotych wystarczy do założenia sp. z o.o.

5 tys. dla sp. z o.o. i 100 tys. dla spółki akcyjnej - to minimalny kapitał do założenia spółek. Rząd przyjął dziś nowelizację kodeksu spółek handlowych.

Zaakceptowana przez rząd nowelizacja przewiduje obniżenie wysokości minimalnego kapitału zakładowego w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością z 50 do 5 tys. zł i w spółkach akcyjnych z 500 do 100 tys. zł.

Jak informuje Ministerstwo Gospodarki nowelizacja wyklucza też inne utrudnienia. Przykładowo przy rozliczeniach będzie obowiązywał stan finansowy spółki w chwili wniesienia, a ceny z dnia zaspokojenia wierzyciela. Dzięki nowelizacji wspólnicy lub akcjonariusze nie będą już musieli notarialnie poświadczać podpisu składanego na oświadczeniach woli. Wprowadzone zostaną przepisy, które precyzyjnie określają dzień wypłaty dywidendy w spółkach kapitałowych.

Zatwierdzone przez rząd obniżenie kapitału zakładowego umożliwi zawiązywanie większej liczby spółek przez przedsiębiorców, którzy mieli problemy ze zgromadzeniem wymaganej kwoty.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)