Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
29.06.2006 07:31

Bój o podatek od mieszkań

Ministerstwo Budownictwa walczy o niższe podatki od handlu nieruchomościami - dowiedział się "Dziennik". Według gazety, resort budownictwa wysłał w ubiegłym tygodniu pismo do Ministerstwa Finansów, w którym domaga się złagodzenia przedstawionego niedawno przez ten resort projektu zmian w podatku od obrotu nieruchomościami.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ministerstwo Budownictwa walczy o niższe podatki od handlu nieruchomościami - dowiedział się "Dziennik". Według gazety, resort budownictwa wysłał w ubiegłym tygodniu pismo do Ministerstwa Finansów, w którym domaga się złagodzenia przedstawionego niedawno przez ten resort projektu zmian w podatku od obrotu nieruchomościami. *
Propozycje resortu budownictwa sprowadzają się do jednego - zmiany sposobu naliczania podatku. Wiceminister budowictwa Piotr Styczeń powiedział "Dziennikowi", że dla rynku lepiej byłoby, gdyby zrezygnowano z pomysłu, aby każda transakcja była obłożona podatkiem. Jego zdaniem, z opłaty powinne być zwolnione te osoby, które dochód uzyskany ze sprzedaży domu lub mieszkania zainwestują w inną nieruchomość.

Zgodnie z pomysłem przedstawionym w marcu przez Ministerstwo Finansów, każda transakcja sprzedaży mieszkania lub domu będzie od stycznia 2007 roku obłożona 19-procentowym podatkiem od dochodu. Oznacza to, że osoba, która kupi lokal za 150 tysięcy złotych, a sprzeda go za 200 tysięcy, od 50 tysięcy złotych zapłaci 19-procentowy podatek.
Więcej na ten temat w "Dzienniku".

Tagi: podatki, nieruchomości, handel, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz