Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co zrobić, by zarabiać więcej niż inni specjaliści z tej samej dziedziny?

0
Podziel się:

Różnice między dochodami przedstawicieli tej samej grupy zawodowej bywają zaskakująco duże – dysproporcje te mają związek z posiadanym doświadczeniem, stopniem rozwoju zawodowego, a nawet miejscem zamieszkania (firmy działające w dużych miastach zwykle lepiej opłacają swoich fachowców niż te z mniejszych ośrodków).

Co zrobić, by zarabiać więcej niż inni specjaliści z tej samej dziedziny?
(CIMA)

Czy wiesz, ile zarabia nauczyciel, elektryk lub lekarz? Nawet jeśli nie jesteś w stanie wymienić konkretnej kwoty, zapewne potrafisz określić "widełki", w których mieszczą się dochody poszczególnych grup zawodowych. W tej kwestii statystyczny mieszkaniec naszego kraju z reguły nie ma żadnych problemów, ponieważ wysokość zarobków, a co za tym idzie - jakość życia codziennego, to temat, który od lat wzbudza żywe zainteresowanie wśród Polaków.

Różnice między dochodami przedstawicieli tej samej grupy zawodowej bywają zaskakująco duże – dysproporcje te mają związek z posiadanym doświadczeniem, stopniem rozwoju zawodowego, a nawet miejscem zamieszkania (firmy działające w dużych miastach zwykle lepiej opłacają swoich fachowców niż te z mniejszych ośrodków).

Możliwość uzyskania wyższych zarobków to przysłowiowa marchewka na kiju dla pracowników, zachęca ich bowiem do podejmowania dodatkowych działań, takich jak dokształcanie się i zdobywanie nowych umiejętności.

Dla kontrastu, ujednolicenie płac w obrębie danego zawodu to często świetny przepis na pożegnanie się z ambicjami, nawet gdy odgórnie ustalone zarobki są więcej niż satysfakcjonujące.

Bez nauki ani rusz

Podnoszenie kwalifikacji to najlepszy, choć także najbardziej czasochłonny sposób na dołączenie do grona hojnie opłacanych pracowników.

Warto przy tym podkreślić, że o swój rozwój powinni zadbać nie tylko młodzi ludzie wkraczający na rynek pracy, ale także osoby, które mają już na swoim koncie imponujący dorobek zawodowy. Dokształcanie się oznacza bowiem prawdziwe zainteresowanie daną dziedziną, a pasja u pracownika to cecha, którą nie wzgardzi żaden pracodawca.

Poszerzanie wiadomości i zdobywanie nowych umiejętności pomaga także uniknąć rutynowego podejścia do pełnionych obowiązków.

Wyścig w pracy

Jeśli pracujesz w tym samym miejscu od co najmniej dwóch lat, a zakres twoich obowiązków nie uległ w tym czasie większym zmianom, istnieje duże prawdopodobieństwo, że poszczególne zadania wykonujesz zwykle w podobny lub wręcz identyczny sposób.

Zasadniczo nie ma w tym nic złego - powtarzalność sytuacji stwarza poczucie bezpieczeństwa i pozwala uzyskać pożądany efekt bez większego wysiłku.

Czy masz jednak pewność, że zamierzonego celu nie da się osiągnąć szybciej lub łatwiej? Jeżeli nie śledzisz na bieżąco zmian, jakie zachodzą w obrębie twojej branży, a od nowoczesnych technologii trzymasz się z daleka, z każdym rokiem będzie przybywać osób, które będą dla twojego pracodawcy bardziej atrakcyjne - i warte lepszej stawki - niż ty.

Jak uczyć się, by zyskać w pracy?

Przypadkowe kursy prowadzone przez mało znane i nic nie znaczące organizacje nie przybliżą cię niestety do celu w postaci lepszej pensji – jeśli zależy ci na sukcesie zawodowym i na poważnie chcesz prześcignąć konkurencję, nie trać czasu na szkolenia, które oprócz kolorowego dyplomu nie wniosą nic do twojego życia.

Swój rozwój zawodowy powierz profesjonalistom, którzy cieszą się renomą w całym kraju, a nawet za granicą.

Zanim zapiszesz się na konkretny kurs, dokładnie zapoznaj się z ofertą szkoleń dla specjalistów z twojej dziedziny, może się bowiem okazać, że wśród twoich opcji znajdują się kwalifikacje zawodowe uznawane na całym świecie, takie jak szkolenie dla księgowych CIMA, które jeszcze przed uzyskaniem certyfikatu pomaga znaleźć nawet o 80% lepiej płatną pracę.

Ścieżka kariery zawodowej bywa długa i kręta, dlatego warto inwestować w podnoszenie kwalifikacji.

sponsorowane
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)