Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatek
30.03.2006 11:15

Dwóch stawek PIT w przyszłym roku nie będzie

Nie uda się sfinansować jednoczesnego wprowadzenia ulg prospołecznych oraz dwóch stawek podatku PIT od 2007 roku - twierdzi minister Zyta Gilowska

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister finansów Zyta Gilowska uznała, że nie uda się sfinansować jednoczesnego wprowadzenia ulg prospołecznych oraz dwóch stawek podatku PIT od 2007 roku i zdecydowała się na wprowadzenie samych ulg, które będą kosztować budżet ok. 4 mld zł, dowiedziała się czwartkowa Rzeczpospolita.

Informacje o przesunięciu Każdy, kto w 2007 roku zarobi więcej niż 39,3 tys. zł, zapłaci 30% podatku (dziś próg ten wynosi 37 024 zł). W stawkę 40% wpadną zaś osoby z rocznymi dochodami przekraczającymi 78,6 tys. zł (obecnie 74 048 zł)wprowadzenia nowych stawek podatku dochodowego od osób fizycznych (18% i 32% zamiast 19%, 30% i 40%) potwierdził gazecie szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Przemysław Gosiewski. „Gosiewski zapewnił jednak, że przeprowadzona zostanie waloryzacja kosztów uzyskania przychodu, kwoty wolnej od podatku oraz wszystkich progów podatkowych o wskaźnik inflacji za minione lata - czyli ok. 8 proc” – czytamy w „Rz”. Resort finansów ma oficjalnie zaprezentować nowe rozwiązania w PIT w najbliższy piątek.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Tagi: podatek, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz