Notowania

Przejdź na
eksport
09.04.2009 15:52

Eksport spadł o jedną czwartą. Będzie pomoc?

Przedsiębiorcy apelują do rządu o wsparcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Hawałej)

Przedsiębiorcy apelują do rządu o wsparcie polskiego eksportu. W ostatnim czasie ilość towarów sprzedawanych do krajów Unii Europejskiej spadła o ponad jedną czwartą.

Bogusław Zalewski z Polskiej Izby Przemysłu Targowego apeluje między innymi o pomoc w promocji polskich eksporterów za granicą.

Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski wyjaśnia, że przyczyną kłopotów polskich eksporterów są problemy ich zachodnich partnerów handlowych.

Igor Mitroczuk z Ministerstwa Gospodarki zapewnia, że pomoc dla przedsiębiorców będzie, ale głównie z pieniędzy unijnych.

Poza wsparciem finansowym eksporterzy liczą na zaangażowanie rządu w poszukiwaniu nowych rynków zbytu polskich towarów.

* [ Spadek eksportu pogłębi kłopoty firm uwikłanych w opcje ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spadek;eksportu;poglebi;klopoty;firm;uwiklanych;w;opcje,144,0,438416.html )
* [ Gospodarka świata zwalnia - pierwszy raz od 27 lat ]( http://manager.money.pl/news/artykul/gospodarka;swiata;zwalnia;-;pierwszy;raz;od;27;lat,76,0,433228.html )
* [ Z handlem coraz gorzej. Eksport i import spadają ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/z;handlem;coraz;gorzej;eksport;i;import;spadaja,77,0,428365.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: eksport, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz