Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firmy płacą za innowacje

0
Podziel się:

Dystrybutorzy sprzętu RTV/AGD wdrażają drogie systemy informatyczne do zarządzania. Ale nie korzystają ze środków z UE.

Firmy płacą za innowacje
(EPA/PAP)

Dystrybutorzy sprzętu RTV/AGD wdrażają informatyczne systemy zarządzania firmami za własne pieniądze. Z unijnego wsparcia skorzystała tylko 1 firma.

Sposób wdrażania kosztownych systemów zarządzania firmą (ERP) w przedsiębiorstwach zajmujących się dystrybucją sprzętu RTV i AGD, zbadał wrocławski instytut badawczy Keralla Research.

Z opublikowanego ostatnio raportu wynika, że blisko 40 proc.firm działających w naszym kraju korzysta już z systemu ERP. 57 proc. nie posiada systemu , a 6 proc jest na etapie wdrażania takich rozwiązań.

Autorzy raportu zauważają, że w gronie firm, które obecnie wdrażają systemy ERP zaledwie jedna korzysta z unijnego dofinansowania. Ankietowani wskazywali na: skomplikowane procedury i długi czas oczekiwania na środki z UE. Woleli sami sfinansować zakup drogiego oprogramowania, by nie wypaść z rynku.

| SYSTEM ERP |
| --- |
| ERP (ang. Enterprise Resource Planning). Systemy ERP służą do wspomagania zarządzania znaczną ilością działań wykonywanych w przedsiębiorstwie. Składają ze współpracujących ze sobą aplikacji (modułów). Moduły zwykle obejmują następujące obszary: *- magazynowanie - zarządzanie zapasami - śledzenie realizowanych dostaw - planowanie produkcji - zaopatrzenie - sprzedaż - kontakty z klientami - księgowość - finanse - zarządzanie zasobami ludzkimi (płace, kadry) *źródło: Wikipedia.pl |

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)