Notowania

podatki
23.04.2008 07:02

Fiskus popełnia mniej błędów

W 2007 r. fiskus wypłacił 135 mln zł za błędne decyzje. To o 22 mln mniej niż rok wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

W 2007 roku fiskus wypłacił 135 milionów zł za błędne decyzje. Jest to o 22 milionów mniej niż rok wcześniej, oraz o 49 milionów mniej niż 2005 roku.

Zdaniem ekspertów, poprawa pracy wynika z lepszej jakości decyzji skarbowych i mniejszej liczby sporów z podatnikami. Jest to skutek wprowadzenia wiążących interpretacji podatkowych, które zwiększyły pewność działań podatników.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Raje podatkowe kuszą przedsiębiorców ]( http://www.msp.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/raje;podatkowe;kusza;przedsiebiorcow,176,0,336560.html )
* [ Fikcyjnych emigrantów abolicja nie dotyczy ]( http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/fikcyjnych;emigrantow;abolicja;nie;dotyczy,148,0,336532.html )
* [ Pawlak: Liniowy za dwa lata mało realny ]( http://news.money.pl/artykul/pawlak;liniowy;za;dwa;lata;malo;realny,16,0,334864.html )

Doradca podatkowy Arkadiusz Michaliszyn jest zdania, że spadek wysokości wypłacanych odsetek wynika ze skrócenia długości postępowań, oraz z rzeczywistego spadku błędnych decyzji fiskusa.

Nie wszyscy podzielają opinie ekspertów. Były wiceminister finansów profesor Witold Modzelewski powiedział w rozmowie z _ Pulsem Biznesu _, że nadal co trzecia lub czwarta decyzja fiskusa zaskarżana jest do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jego zdaniem, spadek wypłacanych odsetek wynika ze zmniejszenia liczby decyzji wydawanych przez urzędy skarbowe.

Tagi: podatki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz