Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lewiatan
02.10.2008 10:55

Gospodarka zwalnia - ostrzegają pracodawcy

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan we wrześniu stracił pięć punktów w notowaniu kwartalnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Bonek)

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan we wrześniu stracił po pięć punktów w notowaniu kwartalnym i półrocznym oraz cztery punkty w notowaniu rocznym co sugeruje sukcesywne spowalnianie tempa wzrostu gospodarczego - podał PKPP Lewiatan opracowujący badania koniunktury.

_ - Można się spodziewać, że lekkie spowolnienie zanotowane w drugim kwartale nie było chwilową korektą, ale ulegnie pogłębieniu w nadchodzących kwartałach. Coraz bardziej odczuwamy skutki pogarszającej się koniunktury na świecie, w tym kryzysu na rynkach finansowych _ - napisano w komunikacie Lewiatana.

_ - Można się spodziewać, że lekkie spowolnienie zanotowane w drugim kwartale nie było chwilową korektą, ale ulegnie pogłębieniu w nadchodzących kwartałach. Wynika to w dużym stopniu z szybko pogarszającej się koniunktury na świecie, co negatywnie wpływa na popyt eksportowy, a zawirowania na rynkach finansowych paraliżują krajowy rynek międzybankowy i mogą zahamować akcję kredytową banków. Gospodarkę napędza ciągle popyt krajowy i mocne fundamenty makroekonomiczne z prawie zerowym deficytem budżetowym i spadającą inflacją _ - napisano.

Tagi: lewiatan, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz