Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy wybierają Polskę

0
Podziel się:

Piąte miejsce zajęła Polska wśród krajów, które cieszą się największym zaufaniem wśród światowych inwestorów jako miejsce przyszłych inwestycji, wynika z corocznego raportu firmy doradczej AT Kearney.

Inwestorzy wybierają Polskę

Piąte miejsce zajęła Polska wśród krajów, które cieszą się największym zaufaniem wśród światowych inwestorów jako miejsce przyszłych inwestycji, wynika z corocznego raportu firmy doradczej AT Kearney. *W poprzednim raporcie Polska znalazła się na 12. miejscu. *
Raport sporządzono na podstawie ankiety wśród menedżerów firm generujących 70% światowych inwestycji bezpośrednich, poinformowali we wtorek przedstawiciele AT Kearney Polska.

W najnowszej ankiecie, do której dane były zbierane w grudniu 2005 roku, nasz kraj pod względem zaufania inwestorów wyprzedziły jedynie Chiny, Indie, USA i Wielka Brytania. Spośród innych krajów naszego regionu na 5. miejscu znalazła się Rosja, na 11. Węgry, a na 12. – Czechy.

Według raportu Polska jest w Europie trzecią preferowaną lokalizacją dla centrów badawczo - rozwojowych po Wielkiej Brytanii i Niemczech.„Jest korelacja między FDI Confidence Index [indeksem sporządzony na podstawie ankiety] a rzeczywistymi inwestycjami. Do pierwszych pięciu krajów na liście trafia w ciągu roku 35% wszystkich inwestycji na świecie, do 10 pierwszych krajów 40% inwestycji, a do czołowych 25 krajów ponad 70%” – wyjaśnił Aleksander Kwiatkowski, prezes AT Kearney Polska.

Wśród inwestorów europejskich Polska znalazła się na trzecim miejscu pod względem zaufania inwestorów jako miejsce do inwestowania, za Chinami i Indiami, a wśród inwestorów z USA i Kanady – na 10. miejscu.

Według AT Kearney dla światowych korporacji Polska jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania w centra różnego rodzaju usług, jak centra księgowe korporacji czy call centers.

inwestycje
pieniądze
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)