Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lpr
20.04.2006 12:09

LPR chce zabrać NBP rezerwy dewizowe

Wniesienie nowych założeń do ustawy o sposobie zagospodarowania rezerw dewizowych zapowieda prezes LPR, Roman Giertych. Jego zdaniem polskie rezerwy dewizowe wynoszą obecnie 45 mld dolarów i "nie są wykorzystywane".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Wiktor)

Taki sposób zagospodarowania rezerw dewizowych zapowieda prezes LPR. Zdaniem Romana Giertycha, polskie rezerwy wynoszą obecnie 45 mld dolarów i "nie są wykorzystywane".

"My nie twierdzimy, że można wziąć te pieniądze, ot tak i przeznaczyć na rozwój gospodarczy. Natomiast twierdzimy, że jeśli trzy lata temu te rezerwy były na niższym poziomie i nic się nie działo, jeśli chodzi o stabilność złotego czy bezpieczeństwo walutowe, to można zrobić ustawę o rezerwach dewizowych" - stwierdził Giertych w porannej rozmowie w Radiu Zet.

Według prezesa LPR, w założeniach do ustawy, proponowanych przez Ligę, LPR chce również odebrać prezesowi NBP i ministrowi finansów zarządzenie rezerwami dewizowymi.znalazłby się zapis, że zarządzanie rezerwami dewizowymi zostaje odebrane prezesowi NBP i ministrowi finansów. Sposób zagospodarowania rezerw lub odsetek od nich miałaby określać corocznie specjalna ustawa składana wraz z budżetową.

Jak stwierdził Giertych, wykorzystanie rezerw dewizowych na rzecz rozwoju gospodarczego może "stworzyć milion nowych miejsc pracy w Polsce".

Tagi: lpr, giertych, rezerwy dewizowe, nbp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz