Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lpr
08.06.2006 16:27

LPR i PiS przeciw cięciom Gilowskiej

Rosną szanse na zmianę proponowanych przez rząd rozwiązań podatkowych dla naukowców, artystów i innych twórców. Politycy LPR i PiS zapowiadają bowiem wprowadzenie podczas debaty sejmowej modyfikacji do propozycji cięć podatkowych, przygotowanych przez minister finansów Zytę Gilowską i zaakceptowanych przez rząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Rosną szanse na zmianę proponowanych przez rząd rozwiązań podatkowych dla naukowców, artystów i innych twórców. *
Podatnikom wykonującym te zawody rząd chce obniżyć możliwość odliczania kosztów uzyskania przychodów z 50 do 20 procent a w przypadku kosztów
Giertych chce20-procentowych o połowę. Taka decyzja zapadła mimo sprzeciwu trzech ministrów: edukacji, nauki i kultury.

Wicepremier Roman Giertych powiedział, że LPR popiera propozycje podatkowe rządu ale na pewno w trakcie prac parlamentarnych będzie chciał pewne rzeczy zmienić. Zdaniem Romana Giertycha w trakcie rozmów koalicyjnych dojdzie do kompromisu.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski powiedział, że także posłowie PiS mają zastrzeżenia do propozycji wicepremier Gilowskiej.
Gosiewski: Przyjmujemy tylko cześć argumentów Zdaniem posła Gosiewskiego należy sprecyzować w ustawie komu konkretnie należą się wyższe koszy uzyskania przychodów bo obecnie z przywilejów moga kaorzystać osoby nie mające nic wspólnego z działalnością twórczą

Przeciwko propozycjom rządu protestują już środowiska twórcze i akademickie.

Tagi: lpr, pis, gilowska, podatki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz