Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pomoc w składaniu wniosków o fundusze UE

0
Podziel się:

Krajowym System Usług pomoże podkarpackim przedsiębiorcom przy weryfikacji wniosków o fundusze POIG.

Pomoc w składaniu wniosków o fundusze UE
(Prebranac/Dreamstime.com)

Przedsiębiorcy z Podkarpacia mogą w ośmiu punktach Krajowego Systemu Usług uzyskać pomoc w weryfikacji wniosków składanych w ramach, ogłoszonego w poniedziałek, naboru z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Nabór skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców z całej Polski. Do podziału jest 199 mln zł.

Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie nawet 70 proc. kosztów realizacji projektów, obejmujących badania przemysłowe lub prace rozwojowe. Maksymalna kwota wsparcia jednego projektu to równowartość w złotych 7,5 mln euro. Wnioski przyjmowane będą w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do ósmego kwietnia.

W przypadku przedsiębiorców z województwa podkarpackiego pomoc w weryfikacji wniosku świadczy osiem ośrodków Krajowego Systemu Usług. Są one prowadzone przez m.in. agencje, fundacje oraz placówki naukowe. Ich praca koordynowana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

W regionie przedsiębiorcy uzyskają pomoc m.in. w mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego MARR, w Cechu Rzemiosł Różnych w Jaśle, w Podkarpackiej Izbie Gospodarczej w Krośnie oraz w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Głównym celem programu Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 jest rozwój polskiej gospodarki w oparciu o innowacyjne przedsiębiorstwa. W ramach tego programu jest do wydania ponad 9,7 mld euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t116368.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/fiasko;negocjacji;budzetu;ue;fundusze;zagrozone,79,0,710991.html) Fiasko negocjacji budżetu UE. Fundusze zagrożone Przez brak porozumienia UE będzie działać na podstawie prowizorycznego budżetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t113525.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/cztery;dni;na;kompromis;albo;koniec;z;pieniedzmi;ue,191,0,707007.html) Cztery dni na kompromis, albo koniec z pieniedzmi UE Jeśli Londyn i PE nie dojdą do porozumienia, Unia nie będzie miała budżetu na 2011 rok.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t89248.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/musimy;oddac;unii;16;3;mln;euro,14,0,705550.html) Musimy oddać Unii 16,3 mln euro To źle wydane fundusze na rozwój obszarów wiejskich i składowanie interwencyjne.
fundusze unijne
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)