Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pzpn
05.06.2006 12:02

PZPN i Canal+ ukarane

Prawie 8 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Polski Związek Piłki Nożnej i Canal+. Zdaniem Urzędu, uprzywilejowanie jednej stacji telewizyjnej w uzyskaniu licencji na transmisję rozgrywek ligowych stanowiło ograniczenie konkurencji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prawie 8 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Polski Związek Piłki Nożnej i Canal+. Zdaniem Urzędu, uprzywilejowanie jednej stacji telewizyjnej w uzyskaniu licencji na transmisję rozgrywek ligowych stanowiło ograniczenie konkurencji. *
W 2000 roku PZPN podpisał umowę na transmisję rozgrywek piłkarskich ze
stacją Canal+. Umowa obowiązywała do sezonu 2004/2005. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencjii Konsumentów Cezary Banasiński powiedział, że w umowie zawarto klauzulę, która przyznawała Canal+ prawo pierwszeństwa do uzyskania wyłącznej licencji na transmitowanie meczów od sezonu 2005/2006 do 2008/2009.

Jeżeli PZPN poinformował Canal+, że konkurenci przebili jego cenę to stacja dochodziła do najwyższej ceny konkurenta i nabywała prawa do emisji meczów.

Canal+ został ukarany kwotą prawie 7 milionów 370 tysięcy złotych a PZPN ponad 440 tysięcy zotych. Decyzja UOKiK nie jest prawomocna - ukarani mogą odwołać się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Tagi: pzpn, konkurencja, uokik, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz