Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poczta polska
24.04.2008 06:48

Skarbówka namawiała pocztę do strajku

Wspólny protest miał sparaliżować ostatnie dni składania PIT-ów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

Związkowcy ze skarbówki próbowali namówić kolegów z Poczty Polskiej do wspólnego strajku w ostatnie dni kwietnia - dowiedział się _ Dziennik _.

To całkowicie sparaliżowałoby Polskę - tym bardziej, że za kilka dni zabrzmi ostatni dzwonek na składanie deklaracji podatkowych. Związkowcy ze skarbówki protestują, bo chcą większych zarobków, a część ich liderów żąda wręcz od władz, by zmobilizowały podatników do zaprzestania składania PIT-ów w ostatniej chwili.

_ Dziennik _ twierdzi, że w próbie sparaliżowania składania PIT-ów w ostatnich dniach kwietnia radykalni związkowcy ze skarbówki próbowali rozszerzyć akcję i zachęcić do protestu niezadowolonych pracowników Poczty Polskiej. Gdyby jednoczesny protest powiódł się, to składanie PIT-ów byłoby niemożliwe - państwo w ostatnich dniach rozliczeń straciłoby kontrolę nad podatkami, zaś próby karania niewinnych podatników kończyłyby się masowymi pozwami w sądach. - _ Byliśmy zachęcani do wspólnego protestu, ale nie stosujemy takich praktyk _ - powiedział _ Dziennikowi _ Paweł Jędrzejewski z pocztowej _ Solidarności _.

Tagi: poczta polska, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz