Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
11.04.2006 13:34

Ulga internetowa zostaje

Ministerstwo Finansów nie planuje likwidacji ulgi za wydatki na dostęp do internetu, poinformował resort finansów. Tym samym zostały zdementowane nieoficjalne informacje "Gazety Wyborczej" o zamiarze zniesienia od przyszlego roku możliwości odliczania wydatków na internet.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ministerstwo Finansów nie planuje likwidacji ulgi za wydatki na dostęp do internetu, poinformował resort finansów. Tym samym zostały zdementowane nieoficjalne informacje "Gazety Wyborczej" o zamiarze zniesienia od przyszlego roku możliwości odliczania wydatków na internet. *
„Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje, iż […] nie przewiduje uchylenia odliczenia od dochodu wydatków na użytkowanie sieci itnernet” – podano w komunikacie.

Ulga wprowadzona w 2005 roku, gdy podniesiono VAT na internet do 22%,, pozwala odpisać od dochodu do 760 zł rocznie.„GW” podała, że resort planuje też likwidację tzw. ulgi sportowej i ulgi za zatrudnianie niań. Obie okazały się „bublami podatkowymi” – jak stwierdziła gazeta. Pierwsza miała zachęcić do sponsorowania imprez sportowych, ale „otwiera drogę do nadużyć”. Z drugiej ulgi z kolei „akurat podatnicy nie chcą korzystać”.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: podatki, internet, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz