Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Pilewski
Piotr Pilewski
|

Większa swoboda przedsiębiorców

0
Podziel się:

Ograniczenie biurokracji, bezpłatna rejestracja firmy w jednym okienku, skrócenie liczby i czasu kontroli przedsiębiorców oraz wprowadzenie instytucji tzw. „zawieszenia” – to pomysły rządu na zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej.

Większa swoboda przedsiębiorców

*Ograniczenie biurokracji, bezpłatna rejestracja firmy w jednym okienku, skrócenie liczby i czasu kontroli przedsiębiorców oraz wprowadzenie instytucji tzw. „zawieszenia” – to pomysły rządu na zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. *

Za rejestrację firmy nie będziemy musieli nic zapłacić. Zrobimy to w jednym okienku w Urzędzie Skarbowym. Płatna ewidencja działalności gospodarczej, która była prowadzona przez gminy zostanie zlikwidowana. "Dążymy do tego, aby każdy mógł zarejestrować firmę w ciągu 7 dni" – podkreślił Premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Szef rządu zapowiada również zmiany w funkcjonowaniu Centralnej Informacji o Działalności Gospodarczej. "Informacja o podmiotach

gospodarczych będzie umieszczana w internecie" – dodał premier. Ułatwi to przedsiębiorcom dostęp do informacji na temat innych przedsiębiorców.

Wprowadzona zostanie także instytucja „zawieszenia” działalności gospodarczej. W czasie takiego zawieszenia przedsiębiorca nie będzie musiał m.in. płacić składek na ubezpieczenia społeczne.

Zmienią się także przepisy dotyczące kontroli u przedsiębiorcy. – Kontrole

będą krótsze i rzadsze – zapowiedział premier. Ponadto organ, który naruszy zasady ich przeprowadzania, zostanie ukarany.

"Zdajemy sobie sprawę, że właśnie od zdjęcia wszystkich tych biurokratycznych przepisów, które obciążają, także finansowo, działalność gospodarczą zależeć będzie między innymi możliwość jeszcze lepszego inwestowania w Polsce. Premier zapowiedział, że rząd przyjmie ustawę w czerwcu.

działalność gospodarcza
firma
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)