Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SŁOWO KLUCZOWE: skutki podatkowe ( 399 )

  • Pytanie:
    Wątpliwości Spółki dotyczą momentu odniesienia w koszty uzyskania przychodów kwoty zapłaconego przez Spółkę "z góry" wynagrodzenia za cały okres obowiązywania umowy użytkowania gruntu.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD-4230Z-50/05/ZO wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Jak należy określić wartość firmy w sytuacji nabycia przedsiębiorstwa w drodze wniesienia do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w formie aportu prywatyzowanego przedsiębiorstwa obciążonego długiem?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD-1/42/8/i-13/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy wydatki związane z wykonaniem usługi dezynfekcji moga być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów ? Czy usługa ta powinna być udokumentowana fakturą ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD-1/4218-44/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Lublinie

  • Pytanie:
    W którym momencie Podatnik może zaliczyć do kosztów podatkowych wydatki na zakup towarów zakupionych do celów produkcyjnych i handlowych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: BD-P/423-52/05/P wydana przez: Izba Skarbowa w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy zapłacony w Chinach podatek w wysokości 5% można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów i czy w rozliczeniu za rok 2004 czy za rok 2005?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD-1/i/4218-8/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Dotyczy możliwości stosowania różnic kursowych w zakresie tej części raty leasingowej, która stanowi spłatę wartości przedmiotu leasingu.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PB1/4218-SIP-3/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W ocenie podatnika : 1. przychód, który powinien być mu przypisany, zgodnie z zart.7 ust. 2 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec, z tytułu świadczonych usług powinien zostać ustalony w oparciu o metodę rozsądnej marży "koszt plus", 2. do bazy kosztowej stanowiącej podstawę kalkulacji przychodu powinny zostać zaliczone wszystkie koszty (w ujęciu rachunkowym) związane z działalnością Oddziału i wykazane w jego księgach rachunkowych, 3. w celu ustalenia przychodu baza kosztowa powinna być podwyższona o rynkowy narzut zysku - w wysokości 5%, 4. podstawę opodatkowania Oddziału, z tytułu świadczonych na rzecz jednostki macierzystej usług, stanowić powinien przychód ustalony w oparciu o metodę "koszt plus" pomniejszony o koszty uzyskania przychodu wykazane w księgach Oddziału, 5. pozostałe przychody osiągane przez Oddział podlegają opodatkowaniu na zasadach ogólnych.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD-4230Z-28/05/MR wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy całość wydatków poniesionych na zorganizowanie promocji produktów skierowanej do pracowników konkretnego klienta (apteki, hurtowni) stanowi koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PB/II-1/4218-4/Int./05/KK wydana przez: Izba Skarbowa w Łodzi

  • Pytanie:
    Pytanie Podatnika dotyczy momentu zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z partycypacją w kosztach inwestycji stanowiącej własność S.A. "N" w związku z umową z dnia 9 stycznie 2004 roku o budowę infrastruktury i jej finansowanie. W przypadku, gdyby Naczelnik Urzędu Skarbowego nie podzielił przedstawionego we wniosku stanowiska, Spółka prosi o wyjaśnienie, czy przedmiotowe wydatki powinny być rozłożone w czasie w ten sposób, że w okresie amortyzacji przez "N" S.A. obiektów infrastruktury, "B" Sp. z o.o. będzie zaliczać do kosztów uzyskania przychodów danego roku podatkowego ułamkową część poniesionych wydatków, proporcjonalnie do okresu trwania amortyzacji infrastruktury?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD-4230Z-44/05/IJ wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy różnice kursowe powstałe w wyniku wzajemnych potrąceń z kontrahentem zagranicznym stanowią koszty bądź przychody podatkowe?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: BD-P/423 ? 4/05/Z wydana przez: Izba Skarbowa w Poznaniu

  • Pytanie:
    Jaki kurs należy zastosować przy ustalaniu różnic kursowych w związku z realizowaniem rozliczeń w formie nettingu ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD-1/4218/i-10/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy różnice kursowe wynikające z rozliczenia należności i zobowiązań Spółki wyrażonych w walutach obcych w formie nettingu wpływają na podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD-1/4218/i-11/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy wartość nagród, upominków może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości, czy w ramach limitu wydatków na reprezentację i reklamę niepubliczną, Czy zakup nagród i upominków powinien być kosztem 2005 r. czy 2004 r. chociaż został poniesiony w 2005 r.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD.1-4218-31/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Lublinie

  • Pytanie:
    Kiedy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów nieodzyskaną część wierzytelności?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD-1/i/4218-4/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy poniesione przez podatnika ( wierzyciela) koszty ustanowienia hipoteki na majątku dłużnika tytułem zabezpieczenia wierzytelności są kosztem uzyskania przychodu dla podatnika ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PBI /4117/i/7/AK/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Białymstoku

  • Pytanie:
    Podatnik dokonał w 2004 r. wymiany kotła opalanego olejem opałowym na kocioł opalany gazem ziemnym. Zainstalowanie nowego kotła wiązało się z koniecznością wykonania przyłącza gazowego przez Spółkę Gazowniczą Sp. z o.o., będącą dostawcą gazu. Na tle takiego stanu faktycznego podatnik sformułował stanowisko, iż koszt wymiany kotła opalanego olejem opałowym na kocioł gazowy, należy zakwalifikować jako koszt remontu i zaliczyć bezpośrednio - w kwocie netto - do kosztów uzyskania przychodów. Natomiast koszt przyłącza gazowego w kwocie netto 4.934,00 zł, jako wydatek związany z poprawą wartości użytkowej obiektu należy zakwalifikować jako ulepszenie środka trwałego (modernizację) i amortyzować.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PB-1.28-4230-3/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Szczecinie

  • Pytanie:
    Problem podatnika sprowadza się do ustalenia czy do ustalenia wartości zakupionej przez Podatnika waluty obcej należy zastosować: - kurs sprzedaży obowiązujący w dniu zakupu w banku , z którego usług korzysta Podatnik; - kurs kupna obowiązujący w dniu otrzymania waluty w banku, z którego usług korzysta.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD-4230Z-23/05/ER wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Dotyczy momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat ponoszonych przez Spółkę z tytułu odpłatnego wstąpienia w umowy leasingu zawarte przez innego leasingodawcę ( tj. wynagrodzenie dla poprzedniego leasingodawcy, w tym prowizja ). Zdaniem Spółki koszty te nie powinny być uznane za k.u.p roku 2004, a rozliczane proporcjonalnie do wysokości przychodów uzyskanych w kolejnych latach .

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD-4230Z-22/05/EL wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    kiedy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, należy rozpoznać koszty pozostające bezsprzecznie w związku z zakupem akcji S.A. "D", ale poniesione po dacie zbycia (wniesienie w formie aportu do innej spółki prawa handlowego)?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD-4230Z-19/05/EJ wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Jak należy księgować koszty uzyskania przychodu w przypadku zaliczkowego opłacania usług o charakterze ciągłym ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: BI/4218-0003/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Gdańsku

14| 15| 16| 17| 18|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY