Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SŁOWO KLUCZOWE: skutki podatkowe ( 399 )

  • Pytanie:
    Czy kwotę otrzymanego odszkodowania z tytułu spalenia domku letniskowego, który służył działalności socjalnej, należy potraktować jako koszty uzyskania przychodów lub przychód zwolniony z podatku na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: BD-P/423-12/05/Z wydana przez: Izba Skarbowa w Poznaniu

  • Pytanie:
    Dotyczy kwestii kwalifikacji wydatków związanych z uczestnictwem w targach i imprezach wystawienniczych do kosztów uzyskania przychodów w świetle przepisów ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. 2000 r., nr 54, poz. 954 ze zm.).

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PDI-42190/J/9/BA/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Opolu

  • Pytanie:
    Zdaniem Banku regulacja zawarta w art. 38c ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 130 Prawa bankowego nie może być interpretowana wprost zgodnie z brzmieniem literalnym wskazanych przepisów, gdyż taka interpretacja nie przystaje do rzeczywistości funkcjonowania banku stosującego MSR i prowadzi do rozwiązań sprzecznych z logiką, jak również celem ustanowienia powołanych przepisów.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD-4230Z-79/05/BB wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy odpisy amortyzacyjne od środków trwałych, o wartości powyżej 3.500,00 zł, nabytych w wyniku transakcji do której udziela się rabatu (skonta bądź bonifikaty) powinny, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych: (1) być ustalone i dokonywane w nowej wysokości, od następnego miesiąca po otrzymaniu rabatu w wyniku skorygowania wartości początkowej środków trwałych o wartość udzielonego rabatu (skonta bądź bonifikaty), bez korekty odpisów amortyzacyjnych dokonanych przed tym miesiącem, (2) zostać skorygowane, począwszy od roku podatkowego w którym nastąpiła transakcja zakupu tych środków trwałych do ostatniego roku podatkowego, za który złożono zeznanie, poprzez korektę zeznań o wysokości dochodu (straty) osiągniętego w tych latach podatkowych (deklaracji CIT-8), a także powinny zostać skorygowane odpisy amortyzacyjne za okres od początku roku podatkowego, w którym udzielono rabatu, do miesiąca udzielenia rabatu, poprzez ujecie tej korekty w miesiącu udzielenia rabatu?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD/4230Z-61/05/BB wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy stosowany przez Spółkę, w oparciu o przepis art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, sposób przeliczenia wydatków związanych z delegacjami zagranicznymi jest prawidłowy?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: BD-P/423?37/05/P wydana przez: Izba Skarbowa w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2004r. Podatnik może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej nabytych nieodpłatnie od samorządu Gminy środków trwałych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: BD-P/423-100/05/P wydana przez: Izba Skarbowa w Poznaniu

  • Pytanie:
    Pytanie dotyczy możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych ze szkoleniami dla swoich klientów.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD-4230Z-52/05/IJ wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy wydatki reklamowe, którymi Spółka A zostaje obciążona przez swojego agenta, a które potem będą zrefundowane przez Spółkę X, w Spółce A należy kwalifikować jako pozostałe koszty, czy też mają one być zaliczone do kosztów reklamy limitowanej lub nielimitowanej w zależności od formy przeprowadzonej akcji reklamowo-promocyjnej.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PBI/4218i-3/MS/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Białymstoku

  • Pytanie:
    Zapytanie Spółki dotyczy ustalenia nieumorzonej wartości środków trwałych, którą można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów oraz wkazania momentu, w którym takiego zaliczenia można dokonać?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD-1/423/-129/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy zgodnie z przepisami art. 12 ust. 2a i ust. 3 oraz art. 15 ust. 1 i ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, różnice kursowe powstałe w wyniku spłaty pożyczki i zaciągnięcia kolejnej pożyczki, mają wpływ na podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: BD-P/423-13/05/Z wydana przez: Izba Skarbowa w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy zgodnie z przepisami art. 12 ust. 2a i ust. 3 oraz art. 15 ust. 1 i ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, różnice kursowe powstałe w wyniku zapłaty zobowiązań (poprzez zaciągnięcie pożyczki) i otrzymania należności (jednocześnie spłacając pożyczkę), mają wpływ na podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: BD-P/423-14/05/Z wydana przez: Izba Skarbowa w Poznaniu

  • Pytanie:
    Pytanie podatnika brzm, czy Spółka Akcyjna "P" ( po połączeniu ) powinna za wartość początkową środków trwałych przyjąć : 1) wartość księgową netto aktywów spółki przejętej ( aktywa spółki przejętej brutto - dotychczasowe umorzenie ) ustaloną na dzień połączenia, 2) wartość księgową brutto aktywów spółki przejętej i od tej wartość nadal naliczać amortyzację, 3) czy też zgodnie z Ustawą o rachunkowości - wartość godziwą aktywów ustaloną przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego na dzień połączenia.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD-4230Z-67/05/EP wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy utworzona w 2001r. rezerwa na pokrycie wierzytelności, uprzednio zarachowanej do przychodów należnych, której nieściągalność została uprawdopodobniona zgodnie z przepisami podatkowymi obowiązującymi w 2001r., może stanowić koszt uzyskania przychodu roku 2004?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: BD-P/423-10/05/Z wydana przez: Izba Skarbowa w Poznaniu

  • Pytanie:
    Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków stanowiących zwrot innemu podmiotowi poniesionych przez niego kosztów z tytułu umów leasingowych, których następnie Spółka stała się stroną.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD I-42181/I/13/MC/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Opolu

  • Pytanie:
    Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odszkodowanie poniesione w związku z wcześniejszym rozwiązaniem umowy najmu?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PBB1/421-35/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Katowicach Ośrodek Zamiejscowy w Bielsku-Białej

  • Pytanie:
    Czy otrzymana z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) pomoc finansowa na pokrycie kosztów związanych z utworzeniem grupy producentów i prowadzeniem jej działalności administracyjnej będzie stanowiła dochód Spółki i czy będzie opodatkowana oraz czy dopłata do pomidorów sprzedanych przez Spółkę do przetwórstwa i przekazana wspólnikom - rolnikom indywidualnym, którzy te pomidory wyprodukowali będzie opodatkowana podatkiem dochodowym od osób prawnych.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PB1/005-SIP-52/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Jak rozliczyć skutki podatkowe transakcji SWAP oraz CIRS zawieranych na rynku międzybankowym ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD-1/4218/i-9/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy do kosztów uzyskania przychodów należy zaliczyć całość opłaty rocznej za wieczyste użytkowanie gruntu, czy tylko proporcjonalnie za dwa miesiące, gdy grunt był jeszcze własnością Spółki? Czy nieodliczony podatek VAT z tytułu w/w opłaty za 10 m-cy będzie stanowił koszt uzyskania przychodów?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD3-4231-43/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Kielcach

  • Pytanie:
    Czy obliczając dochód (zamykając księgę) za 2004r. towar który nieodpłatnie przekazał mi mąż i który przyjęłam do mojej działaności gospodarczej do sprzedaży, mogłam ując w kosztach uzyskania przychodu za 2004r. jako renament poczatkowy ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD.2-4117-111/05/I wydana przez: Izba Skarbowa w Lublinie

  • Pytanie:
    Jaki jest moment księgowania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w zwiazku z otrzymaniem premii pieniężnej?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PBB1/421-38/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Katowicach Ośrodek Zamiejscowy w Bielsku-Białej

13| 14| 15| 16| 17|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY