Notowania

praca
25.11.2008 06:17

Co trzeci Polak boi się, że straci pracę

To efekt pogorszenia się koniunktury. Rok temu takie obawy miał co czwarty zatrudniony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Pogorszenie się koniunktury powoduje, że blisko co trzeci Polak obawia się utraty pracy - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie _ Gazety Prawnej _ oraz CSM Cameron McKenna przez PBS DGA. *

Jeszcze rok temu takie obawy miał co czwarty zatrudniony.

Z badania wynika również, że z 50 procent w 2007 roku do 43 procent w tym roku zmalała liczba osób, które deklarują, że łatwo znajdą nową pracę. Niepokój o etat może być spowodowany także tym, że coraz mniej osób otrzymuje oferty zatrudnienia. W tym roku do 23 procent (w poprzednim roku 30 procent) zmalała liczba osób, które otrzymały w ciągu ostatniego roku przynajmniej jedną ofertę pracy.

Mimo to zdecydowana większość Polaków (90 procent) deklaruje, że nie zamierza wyjechać i szukać pracy za granicą.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ W co dziesiątej firmie brakuje pracowników ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/w;co;dziesiatej;firmie;brakuje;pracownikow,217,0,372953.html )
* [ Polacy chcą wolności pracy ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/polacy;chca;wolnosci;pracy,73,0,371273.html )
* [ Zadyszka na rynku pracy. Koniec niskiego bezrobocia? ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/zadyszka;na;rynku;pracy;koniec;niskiego;bezrobocia,8,0,366856.html )
* [ Eksperci: Pensje rosną wolniej. Ale wciąż bardzo szybko ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/eksperci;pensje;rosna;wolniej;ale;wciaz;bardzo;szybko,19,0,370451.html )
* [ Nie grozi nam wzrost bezrobocia ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/nie;grozi;nam;wzrost;bezrobocia,14,0,365582.html )
* [ Aktualne tabele na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/tabele/ )

Sondaż został przeprowadzony w dniach 7-9 listopada. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1023-osobowej próbie dorosłych Polaków.

Tagi: praca, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, kadry, baza wiedzy, prawo, najważniejsze, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz