Notowania

Przejdź na
praca
08.10.2008 06:48

Inwestorów nie stać na pensje specjalistów

Zachodnie firmy często spotykają się z wygórowanymi żądaniami wykwalifikowanych pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zachodnie firmy coraz częściej spotykają się z wygórowanymi żądaniami wysoko wykwalifikowanych pracowników.

_ Puls Biznesu _ przywołuje przypadki firm z Hiszpanii i Portugalii, których nie stać na zatrudnienia polskich specjalistów w oddziałach zlokalizowanych w Polsce.

Wśród szczególnie poszukiwanych zawodów są prawnicy specjalizujący się w prawie gospodarczym czy wysoko wyspecjalizowani audytorzy. Komentatorzy uważają, że działa tutaj proste prawo podaży i popytu, które winduje zarobki w niektórych specjalizacjach do kwot wyższych niż wielu krajach Unii Europejskiej.

Według gazety wiele małych i średnich firm z zagranicy nie zdaje sobie sprawy, że polscy pracownicy mogą żądać tak dużych wynagrodzeń. Z reguły są to jednak przedsiębiorstwa rodzinne, bez większego doświadczenia międzynarodowego.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Polacy lubią pracować z obcokrajowcami ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/polacy;lubia;pracowac;z;obcokrajowcami,51,0,361779.html )
* [ Średnia pensja to mit? Zobacz badanie płac Money.pl ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/srednia;pensja;to;mit;zobacz;badanie;plac;money;pl,68,0,371012.html )
* [ Emigracyjny mit Ameryki upadł ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/emigracyjny;mit;ameryki;upadl,251,0,366587.html )
* [ Telepraca: Niewypał z przyszłością ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/telepraca;niewypal;z;przyszloscia,21,0,365333.html )
* [ W co dziesiątej firmie brakuje pracowników ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/w;co;dziesiatej;firmie;brakuje;pracownikow,217,0,372953.html )
* [ Coraz mniej bezrobotnych. W sierpniu ubyło 20,7 tys. ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/coraz;mniej;bezrobotnych;w;sierpniu;ubylo;20;7;tys;,187,0,372923.html )
* [ Eksperci: Pensje rosną wolniej. Ale wciąż bardzo szybko ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/eksperci;pensje;rosna;wolniej;ale;wciaz;bardzo;szybko,19,0,370451.html )
* [ Aktualne tabele na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/tabele/ )
Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz