Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kodeks pracy
18.03.2008 16:31

Praca w nadgodzinach bez limitów?

Pracownicy małych firm muszą sami pilnować swoich godzin pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

*Pracownicy małych firm muszą sami pilnować swoich godzin pracy. Po zmianach w kodeksie pracy, pracodawca już nie będzie miał takiego obowiązku. *
Resort pracy planuje znieść ewidencję godzin pracy w firmach zatrudniających do dziewięciu pracowników - czytamy w Gazecie Prawnej. To spełnienie oczekiwań pracodawców, zdaniem których ewidencjonowanie czasu pracy wiąże się ze zbędnymi obowiązkami. Innego zdania są natomiast inspektorzy pracy, którzy obawiają się, że pracownikom trudniej będzie dochodzić swoich wynagrodzeń za godziny nadliczbowe czy dni wolne od pracy.

Podobnie uważają przedstawiciele związków zawodowych, którzy twierdzą, że zmiana przyczyni się do łamania przepisów dotyczących czasu pracy - czytamy w gazecie.

ZOBACZ TAKŻE:

Obaw tych nie podzielają jednak eksperci od prawa pracy. Ich zdaniem w przypadku spraw sądowych to pracodawca będzie musiał udokumentować czas przepracowany przez pracownika i należny mu z tego tytułu ekwiwalent. Ponadto będzie musiał także wykazać, że nie zatrudniał pracownika w jego wolnym czasie.

| Obecnie art. 149 kodeksu pracy, nakłada obowiązek prowadzenia ewidencji czasu pracy pracownika, aby na przykład ustalić jego wynagrodzenie za pracę lub liczbę dni wolnych od pracy. |
| --- |

Tagi: kodeks pracy, firma, nadgodziny, wiadomości, praca, kadry, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz