Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Liczba upadłości firm wzrosła o 23 procent

0
Podziel się:

W ciągu ośmiu miesięcy opublikowano ogłoszenia o upadłości 623 polskich przedsiębiorstw wobec 507 w tym samym okresie 2011 roku.

Liczba upadłości firm wzrosła o 23 procent
(Endostock/Dreamstime.com)

W ciągu ośmiu miesięcy tego roku upadłość ogłosiły 623 firmy, co oznacza wzrost o 23 proc. wobec analogicznego okresu zeszłego roku - podał Euler Hermes w komunikacie.

_ W ciągu ośmiu miesięcy opublikowano ogłoszenia o upadłości 623 polskich przedsiębiorstw (wobec 507 w tym samym okresie 2011 roku) _ - napisano w komunikacie. Z raportu wynika, że w sierpniu ogłoszono o upadłość 76 polskich przedsiębiorstw wobec 56 w sierpniu 2011 r.

_ Rosnąca liczba upadłości pociąga za sobą nie tylko skutki finansowe (zatory płatnicze i straty dostawców) ale też dramatycznie rosnącą liczbę osób tracących pracę. O ile zapowiadane w miesiącach wakacyjnych zwolnienia grupowe objąć mają do końca roku ponad 9 tys. osób, to liczba miejsc pracy, jaka zniknęła w wyniku upadłości firm tylko w lipcu i w sierpniu przekroczyła już 10 tys. _ - napisano.

Euler Hermes to międzynarodowa grupa ubezpieczeniowo-finansowa. Główne obszary jej działalności to ubezpieczenie należności, polubowna i sądowa windykacja należności, ocena kondycji finansowej podmiotów gospodarczych, analizy branżowe, gwarancje ubezpieczeniowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Upada coraz więcej firm. Są dane W lipcu upadło 70 firm, co oznacza wzrost o 2,9 proc. wobec czerwca oraz wzrost o 1,4 proc. wobec lipca 2011 roku.
Te firmy mogą zbankrutować. Mają zatory Z odpływem zamówień borykają się zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa.
Ta branża tonie w długach. Przekraczają 400 milionów Rekordzista ma prawie 6 milionów złotych długu. Na liście dłużników znajduje się blisko 10 tysięcy firm z całej Polski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)