Trwa ładowanie...
Notowania

Zarządzanie - poradniki

Handel poza prawem
27.07.2006 5:00

WIADOMOŚCI
 / 
Handel poza prawem

Polskie prawo nie nadąża za internetem. Mimo ustawowych zakazów rośnie liczba usług świadczonych przez internet: handel środkami farmaceutycznymi i alkoholem, gry hazardowe.

Producent musi zgłosić wadliwy produkt
25.07.2006 16:33

UOKIK
 / 
Producent musi zgłosić wadliwy produkt

Zgodnie z prawem, na rynek mogą być wprowadzane jedynie produkty bezpieczne. Każdy przedsiębiorca, który stwierdzi, że jego wyrób stwarza zagrożenie, powinien wycofać go z rynku, wymienić lub zwrócić koszty jego nabycia oraz poinformować konsumentów i Prezesa UOKiK.

Jak rozliczyć odszkodowanie?
25.07.2006 15:08

ODSZKODOWANIE
 / 
Jak rozliczyć odszkodowanie?

Poniesione przez spółkę koszty związane z usunięciem skutków zalania powinny być potrącone w momencie ich poniesienia, a odszkodowanie należy zaliczyć do przychodów w momencie otrzymania.

Kobiety później na emeryturę?
17.07.2006 11:01

EMERYTURY
 / 
Kobiety później na emeryturę?

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje reformę emerytalną, wśród których najistotniejszą zmianą będzie zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, wynika z poniedziałkowego artykułu Dziennika.

Czy można nie płacić mandatów?
10.07.2006 11:45

SAMOCHÓD
 / 
Czy można nie płacić mandatów?

W większych miastach Polski władze samorządowe masowo wyposażają straże miejskie w foto-radary. Urządzenia pracują „pełną parą” - wykonują dziennie setki, tysiące zdjęć. Tylko czy legalnie?

Upadłość uporządkowana
07.07.2006 15:11

UPADŁOŚĆ
 / 
Upadłość uporządkowana

Przez dwa i pół roku funkcjonowania ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze ujawnił się w niej szereg wadliwych zapisów. Ustawa nie zapewniała przedsiębiorcom jednolitej ochrony, zaś wiele jej zapisów okazało się po prostu nieprzejrzystymi i nieczytelnymi.

Droga sprawiedliwość
06.06.2006 14:30

PRAWO
 / 
Droga sprawiedliwość

Małych i średnich przedsiębiorców nie stać na profesjonalną opiekę prawną. A bez niej w sądzie gospodarczym trudno cokolwiek uzyskać. Jak donosi raport Banku Światowego, dochodzenie wynikających z umów praw jest wciąż jedną z największych barier w rozwoju polskiej przedsiębiorczości.

Tajemnice najpowszechniejszej z umów: umowy sprzedaży
17.05.2006 11:25

UMOWA
 / 
Tajemnice najpowszechniejszej z umów: umowy sprzedaży

Każdego dnia, choć przeważnie się nad tym nie zastanawiamy, zawieramy umowy. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę to jednak kupno pieczywa, warzyw czy gazet to także umowa. Więcej - prawa i obowiązki stron w przypadku takiej umowy są ściśle określone przepisami prawa. We własnym interesie warto je znać.