Rozliczanie kosztów w czasie od 1 stycznia 2007 Wprowadzenie od 1 stycznia 2007 roku modyfikacji w ust. 4 oraz dodanie nowych ustępów 4b-4e w artykule 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: u.p.d.o.p)1 oznaczają rewolucyjne zmiany w zakresie zasad rozliczania kosztów podatkowych w czasie.
Podatek od oprogramowania z zagranicy Polskie firmy coraz częściej korzystają z oprogramowania kupionego za granicą. Urzędy skarbowe mają wątpliwości dotyczące opodatkowania tych transakcji.
Zmiany w ulgach i odliczeniach w 2007 roku Nowelizacja u.p.d.o.f. wprowadza istotne zmiany w zakresie zasad odliczania darowizn na cele o charakterze pożytku publicznego.
Zmiany w rozliczaniu różnic kursowych Dla podatników prowadzących działalność gospodarczą istotną zmianą będzie możliwość wyboru sposobu ustalania różnic kursowych: na podstawie przepisów u.p.d.o.f. albo na podstawie przepisów o rachunkowości.
Zmiana defnicji działalności gospodarczej Istotne zmiany w zasadach opodatkowania osób fizycznych będą dotyczyć zagadnień ważkich nie tylko dla podatników, lecz również dla płatników tego podatku.
Nowe zasady ustalania rezydencji podatkowej w Polsce Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wchodzi w życie dnia 1 stycznia 2007 r. Wprowadza ona szereg zmian w zasadach opodatkowania osób fizycznych. Do najważniejszych zaliczyć należy zmianę zasad ustalania rezydencji podatkowej.
Zmiany w PIT od stycznia Istotne zmiany w zasadach opodatkowania osób fizycznych będą dotyczyć zagadnień ważkich nie tylko dla podatników, lecz również dla płatników tego podatku.
Jak pytać, by zapłacić jak najmniej Interpretacja podatkowa jest narzędziem przydatnym. Trzeba jednak wiedzieć, jak go najskuteczniej używać. Kiedy lepiej napisać jeden wniosek, kiedy zaś kilka? W jaki sposób sformułować pytanie, by mieć jak największe szanse na korzystną odpowiedź?
Czy sankcja VAT jest zgodna z prawem europejskim? Jeśli skarbówka wykryje, że zapłaciliśmy zbyt mało podatku VAT, lub wykazaliśmy wyższy, niż nam się należał, podatek do zwrotu, trzeba, rzecz jasna, oddać go z odsetkami.
Dodatkowe zobowiązanie podatkowe w VAT - próba oceny zgodności z europejskim prawem wspólnotowym Przepisy dotyczące dodatkowego zobowiązania podatkowego budziły szereg wątpliwości, w tym również co do ich zgodności z Konstytucją przed przystąpieniem Polski do Wspólnoty Europejskiej. Pomimo to ustawodawca zdecydował o wprowadzeniu tej instytucji również do nowej ustawy o podatku od towarów i usług.
Ulga na Internet - kiedy i dla kogo? Wszystko o uldze na internet. Kiedy odliczyć może ją odrębnie każdy z małżonków, czy odliczeniu podlega korzystanie z sieci w kafejce? Czy masz prawo do odliczenia, gdy provider nie wystawił faktury?