Politycy ukrywają sympatię do biznesu W wyborczych spotach przedsiębiorcę partie przedstawiają w najczarniejszych barwach. Zarazem każdy polityk deklaruje wspieranie biznesu.
Firma w domu to niższe podatki Prowadzenie firmy we własnym domu może przynieść wiele korzyści. Money.pl radzi, co można wrzucić w koszty, a co pozostawić poza ewidencją.
Kasa fiskalna w solarium i saunie Od 1 października salony fitness, agencje reklamowe oraz punkty pakowania prezentów muszą zainstalować i stosować kasy fiskalne.
Umorzenie podatku za nowe miejsca pracy Przedsiębiorcy tworzący nowe miejsca pracy czy zatrudniający niepełnosprawnych od dziś mogą uzyskać na ten cel specjalne ulgi w spłacie swoich zobowiązań podatkowych.
Zostań Liderem Filantropii Portal Money.pl patronuje wydarzeniu, którego celem jest promocja społecznego zaangażowania biznesu i wyłonienie firm, które przekazują najwięcej środków na programy społeczne.
Podatek od wycofanych środków trwałych Jeśli samochód lub maszyna były amortyzowane w firmie, a później wykreślone z ewidencji środków trwałych - ich późniejsza sprzedaż może wiązać się z koniecznością zapłaty podatku.
Czas zasilić fundusz socjalny Do końca września firmy tworzące zakładowy fundusz świadczeń socjalnych powinny odprowadzić na rachunek funduszu ostatnią ratę tegorocznych odpisów.
Jak usprawiedliwiać nieobecność w pracy? Pracownik ma 2 dni na zawiadomienie pracodawcy o przyczynie swojej nieobecności. Może to zrobić telefonicznie, faksem lub mailem.
Maleje ZUS, rośnie zdrowotne Osoba nie korzystająca z ulgi dla początkujących przedsiębiorców zapłaci tytułem składek 9 zł mniej niż w poprzednich miesiącach.
Jak zatrudniać niepełnosprawnych? Jeszcze tylko dzisiaj odbędą się bezpłatne konsultacje dla przedsiębiorców dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych.
Kończy się ulga na ZUS Osoby, które od samego początku obowiązywania ulgi korzystały ze sposobności i płaciły niższe składki - od września przeleją do ZUS 5 razy więcej.
Interpretacje podatkowe przez internet Wnioski o udzielenie interpretacji indywidualnej dostępne są już interaktywnie - poinformowało Ministerstwo Finansów.
Faktoring czy kredyt obrotowy? Kredyt obrotowy i faktoring wspierają działalność przedsiębiorstw, dostarczając im bieżącego finansowania. Z pozoru wydają się podobne, w istocie jednak kryją wiele różnic.