Jak współpracować z partnerem zagranicznym? Spółka z firmą z zagranicy to dla wielu polskich przedsiębiorców szansa na rozwój ale i duże ryzyko. Money.pl doradza, na co należy zwrócić uwagę, wchodząc w spółkę z zagranicznym partnerem.
Ciągłe zmiany ustawy nie służą niepełnosprawnym To już 46 nowelizacja ustawy o zatrudnianiu niepełnosprawnych. Pracodawców zniechęca niestabilne prawo, a przede wszystkim zmiany w udzielaniu wsparcia finansowego.
Nie obniżajcie składek na ZUS! Taki wspólny apel przygotowali przedstawiciele pracodawców ramię w ramię z reprezentantami zatrudnionych. Zwracają się do Sejmu o odrzucenie proponowanych w tzw. "pakiecie Gilowskiej" zmian w systemie ubezpieczeń społecznych.
ZUS weźmie mniej, NFZ więcej Od września, jak co kwartał, zmieniają się stawki ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Tym razem obowiązkowe ubezpieczenia nieco "stanieją".
Rady pracownicze - zabrakło logiki Ustawa o radach pracowniczych to kolejny prawny bubel. Z powodu niedopracowanych i sprzecznych zapisów na pracodawców nakładane są obowiązki, z których nie będą się oni mogli wywiązać.
Będą droższe nadgodziny? O niemal 3,6 miliarda złotych wzrosną ponoszone przez polskich przedsiębiorców koszty pracy. Stanie się tak w przypadku, jeśli Sejm przyjmie proponowaną przez posłów PSL nowelizację Kodeksu Pracy.
Milionowe kary dla nierzetelnych pracodawców Aż 20 milionów złotych kary grozić może pracodawcy, łamiącemu prawa zatrudnionych. Stanie się tak, jeśli przyjęty zostanie prezydencki projekt ustawy o odpowiedzialności za czyny przeciwko prawom pracowniczym.
Wygoda dla bogaczy Pierwsze deklaracje podatkowe w fomie elektronicznej wpłyną do urzędów już w sierpniu. Niestety, jedynie od tych firm, których przychody przekraczają 5 milionów euro.
Minister finansów proponuje, aby od 16 sierpnia dużym firmom przysługiwało prawo składania e-deklaracji dotyczących podatku dochodowego od zatrudnianych pracowników.
Co wie o nas bank? Kredytobiorcy, posiadacze kart kredytowych, czy nawet debetu na rachunku muszą liczyć się z tym, że bank w trosce o pożyczone pieniądze weźmie ich pod lupę. Zwłaszcza, jeśli zdarza im się spóźniać się ze spłatą.
Prawo dla ubogich Nikt nie powinien być pozbawiony możliwości dochodzenia swoich praw przed sądem i fachowej pomocy prawników. Aby pomóc tym, których nie stać na wynajęcie adwokata przygotowano projekt ustawy o dostępie do pomocy prawnej.
Biurko i księgowość z dostawą do firmy Meble biurowe, artykuły papiernicze, sprzęt, wizytówki, a także księgowość lub tłumaczenie można zakupić za pośrednictwem internetu.
Za papierosa na bruk Nie wolno odmówić przyjęcia do pracy ze względu na płeć, wyznanie, orientację seksualną, rasę, wiek, czy upośledzenie fizyczne. Wolno natomiast odrzucić kandydatury osób palących papierosy.
7 miliardów euro dla firm Do przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu i placówek naukowo badawczych trafić ma w latach 2007-2013 siedem miliardów euro unijnych dotacji.
Zagraniczne pensje pod lupą fiskusa Pracujący za granicą nie ukryją się przed polskim fiskusem. Pierwsze dane o odsetkach z rachunków w bankach innych krajów Unii już są rozsyłane do Urzędów Skarbowych.
Donoszę, Panie Naczelniku.. Wnioski o wiążącą interpretację Urzędy Skarbowe traktują jako wygodny system "autolustracji" przedsiębiorców. Złożenie zapytania do organu podatkowego, zamiast zabezpieczyć podatnika przed skutkiem popełnionych błędów staje się dodatkowym zagrożeniem.
Azor bez podatku Zniknąć ma podatek od posiadania psów. W niejednej gminie koszty jego poboru przekraczały faktyczne wpływy. Jednocześnie, ponieważ był on zapisany w ustawie jako obligatoryjny, gminy nie miały możliwości zwolnić z obowiązku jego opłacania wszystkich posiadaczy czworonogów.
Bankructwo przez zmianę stawki VAT Z końcem przyszłego roku zaczną się kłopoty dla firm, świadczących dziś usługi według obniżonych stawek VAT. Problem dotyczy przede wszystkim tych przedsiębiorców, którzy podpisali umowy w tym roku a fakturować będą w 2007.
Akcyza dyskryminuje przedsiębiorców Ministerstwo Finansów proponuje zrównanie stawki akcyzy na olej opałowy lekki ze stawką obowiązującą na olej napędowy. Jednak uzasadnienie potrzeby tego zrównania jest trudne do przyjęcia.