Producent musi zgłosić wadliwy produkt Zgodnie z prawem, na rynek mogą być wprowadzane jedynie produkty bezpieczne. Każdy przedsiębiorca, który stwierdzi, że jego wyrób stwarza zagrożenie, powinien wycofać go z rynku, wymienić lub zwrócić koszty jego nabycia oraz poinformować konsumentów i Prezesa UOKiK.
Działalność gospodarcza nie dla wszystkich? Czy przedsiębiorca, którego zakład świadczy usługi malarskie prowadzi działalność gospodarczą? Wedle proponowanej przez rząd nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - nie.
Więcej pracowników - zero ryczałtu VAT Proponowane zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług wprowadzają długo oczekiwaną możliwość ryczałtowego opłacania VAT.
Zostawcie nam ryczałt! W sobotę Sejm będzie obradować nad pakietem ustaw podatkowych. Między innymi rozpatrywana ma być nowelizacja likwidująca tak zwany "ryczałt" od przychodów ewidencjonowanych. Ze względu na prostotę i niewielką ilość formalności ta forma opodatkowania jest bardzo popularna wśród małych i średnich przedsiębiorców.
Ostani dzień na ryczałt Dziś ostatni dzień na zapłatę zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych popularnie nazywanego ryczałtem. Obowiązek zapłaty dotyczy zarówno przedsiębiorców, jak i wynajmujących mieszkanie.
Za święto w sobotę dodatkowy dzień wolny Przyjęta wczoraj przez rząd nowelizacja Kodeksu Pracy zapobiegnie konieczności odpracowywania jednego z dni przypadających na święta Bożego Narodzenia.
Opracowano wzór e-faktury Wprowadzenie standardowych e-faktur jest kolejnym krokiem na drodze do pełnej elektronizacji sprzedaży. Opracowany wzór e-faktury spełnia wymagania przepisów podatkowych.
Grzywna za czarne biurko Lśniące czarne biurko, zwykłe, nieobrotowe krzesło i laptop. Za takie wyposażenie stanowiska pracy, z czego niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, można zapłacić grzywnę.
Nie da się dzielić, jeśli nie produkujemy Nie ma możliwości realizacji jakiejkolwiek formy solidarności bez liberalnej polityki gospodarczej. Przedsiębiorcy zrzeszeni w PKPP Lewiatan nawołują do stworzenia paktu społecznego między właścicielami firm, pracownikami i rządem.
Upadłość uporządkowana Przez dwa i pół roku funkcjonowania ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze ujawnił się w niej szereg wadliwych zapisów. Ustawa nie zapewniała przedsiębiorcom jednolitej ochrony, zaś wiele jej zapisów okazało się po prostu nieprzejrzystymi i nieczytelnymi.
Wspólny kandydat koalicji na prezydenta Warszawy? "Mam nadzieję, że rozmowy koalicyjne, które prowadzimy z Samoobroną i PiS pójdą w kierunku poparcia mojej skromnej osoby" - mówi kandydat Ligi Polskich Rodzin Wojciech Wierzejski. Prawo i Sprawiedliwość odpowiada: Wierzejski do wyborów pójdzie sam.
e-NVISION – Nowa szansa dla MSP e-Nvision to projekt współfinansowany ze środków UE, którego celem jest ułatwienie uczestniczenia w kontraktach na terenie Unii Europejskiej małym i średnim firmom z sektora budowlanego. W ramach tego projektu powstanie oprogramowanie, które ujednolici procesy składania ofert i realizacji robót budowlanych przez MSP.
Jak policzyć urlop? Wyliczając przysługujący pracownikowi urlop musimy przede wszystkim określić staż pracy. Liczą się do niego wszystkie umowy o pracę, bez względu na czas ich trwania, okresy przerw między nimi i powody ich wypowiedzenia.
Uwaga na zaliczki! Opodatkowanie zalliczki, odpowiednie jej zafakturowanie i rozliczenie często sprawia przedsiębiorcom problemy. Zawiłość przepisów dotyczących tej formy płatności powoduje, że podmioty gospodarcze często popełniają błędy przy dokumentowaniu zaliczek.
Pracownicy się nie skarżą Prawo pracy jest przestrzegane, kadra kierownicza kompetentna a zrzeszanie się w związkach zawodowych nie podlega ograniczeniom. Takie zaskakujące wnioski płyną z przeprowadzonych przez Szkołę Główną Handlową badań opinii i postaw pracowników w Polsce.
W obronie praw pracownika Sześciokrotnie wyższe grzywny dla przedsiębiorców łamiących prawa pracownicze, więcej uprawnień dla inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy - projekt takich zmian ustawy o PIP złożył w Sejmie prezydent Kaczyński.
Ograniczenia w przekazywaniu 1% podatku zgodne z konstytucją Wybór zasad opodatkowania zależy od woli przedsiębiorcy. Jeśli decyduje się skorzystać z liniowej, preferencyjnej stawki 19%, w zamian musi pogodzić się z pewnymi ograniczeniami - orzekł Trybunał Konstytucyjny.
Gilowska: Nie ma powodu do nerwów Ministerstwo Finansów prognozuje na najbliższy rok ponad 4,5% wzrostu gospodarczego, niecałe 2% inflacji i bezrobocie poniżej 15%. Wicepremier Zyta Gilowska twierdzi, że polska gospodarka ma stały trend rozwojowy, nie ma więc żadnych powodów do niepokoju.
20 tysięcy złotych na uruchomienie firmy Pomoc merytoryczną i finansową na założenie własnej firmy otrzymają młodzi ludzie, którzy wezmą udział w szkoleniach "Wrocławskiej Szkoły Przedsiębiorczości dla Starterów". W projekcie mogą wziąć udział, jeżeli nie są zarejestrowani jako bezrobotni i nie ukończyli 25 lat.