Money.pl Firma Wzory dokumentów

Podatkowe Kalkulatory podatkowe

Wzór dokumentu : Zaliczka miesięczna na podatek według...

Stan na dzień: 28/05/2024
Kategoria dokumentu: Kalkulatory podatkowe
Tytuł dokumentu: Zaliczka miesięczna na podatek według zasad ogólnych (skala podatkowa 12% i 32%)
Opis:

Kalkulator dotyczy 2023 r. *

Kalkulator w pliku MS Excel służy do obliczania zaliczek na podatek dochodowy i składki zdrowotnej w wysokości 9% od dochodu, dla podatników osiągających dochody z pozarolniczej działalności gospodarczej rozliczających się podatkiem na zasadach ogólnych (skala 12% i 32%) w cyklu miesięcznym.

Roczna podstawa wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne
W przypadku osiągnięcia w miesiącach 01-06.2023 dochodu wysokości do 3 490 zł brutto, opłacamy składkę zdrowotną w minimalnej kwocie 314,10 zł/m-c. W przypadku osiągnięcia w miesiącach 07-12.2023 dochodu wysokości do 3 600 zł brutto, opłacamy składkę zdrowotną w minimalnej kwocie 324 zł/m-c. Im wyższy dochód, tym większy wymiar składki zdrowotnej. W przypadku wystąpienia nadpłaty składki zdrowotnej w perspektywie rocznej, kalkulator wskaże wysokość takiej nadpłaty. Kalkulator uwzględnia składki opłacone za osoby współpracujące.

 
Zaliczka na podatek dochodowy wyliczana jest od miesiąca uzyskania przez podatnika narastająco dochodu wys. powyżej 30 tys. zł. Pamiętajmy jednak, iż składkę zdrowotną płacimy co miesiąc niezależnie od faktu, czy osiągamy dochód czy stratę.

Skala podatkowa 2023 r. 
Podatników PIT uzyskujących dochody opodatkowane według skali podatkowej w 2023 r. będzie dotyczyć poniższa skala podatkowa:
• podstawa obliczenia podatku do 120.000 zł
- podatek wynosi: 12% minus kwota zmniejszająca podatek (3.600 zł),
• podstawa obliczenia podatku ponad 120.000 zł
- podatek wynosi: 10.800 zł  + 32% nadwyżki ponad 120.000 zł. 


---------------
Uwaga: Przy zakupie kalkulatora, prosimy wybrać opcję 'tylko formularz'. Gwarancja aktualizacji prawnej nie uprawnia do wersji kalkulatora na kolejny rok lub lata.

Liczba stron: 1
Format pliku: xlsx   Formularz przeznaczony jest tylko do wydruku.
Odpłatność: Dostęp do pliku dokumentu wymaga płatności.

Płatności za dokument

Sposób płatności:
Cena: 60,27 zł (cena zawiera 23% VAT)
SZYBKIE PŁATNOŚCI,
PRZELEW,
PŁATNOŚĆ KARTĄ
Usługa wysyłania formularzy płatnych świadczona jest przez firmę Signform. Totalmoney.pl sp. z o.o. jedynie pośredniczy, zamieszczając ich ogłoszenie. W razie pytań prosimy o skontaktowanie się bezpośrednio z Signform. Adres: reklamacje@signform.pl

Inne wzory dokumentów w kategorii "Kalkulatory podatkowe"

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI