Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    W jaki sposób dokonać korekty podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w przypadku zmiany podstawy opodatkowania podatkiem VAT ze stawki zwolnionej na stawkę 22% ?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PB/II-2/4210-10/Int./06/AZB wydana przez: Izba Skarbowa w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług powstał w dacie wynikającej z faktury VAT wystawionej po otrzymaniu wyroku sądowego?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PI/443-8/06/Z/06 wydana przez: Izba Skarbowa w Gdańsku

  • Pytanie:
    Wątpliwości Spółki dotyczą kwestii możliwości ustalania obrotu niepodlegającego podatkowi od podatku od towarów i usług na podstawie rejestrów sprzedaży tworzonych dla celów podatku dochodowego.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP-1.7-4430-11/06 wydana przez: Izba Skarbowa w Szczecinie

  • Pytanie:
    Czy w związku ze spłatą raty przez dłużnika możliwe jest wyliczenie podatkowych różnic kursowych pomiędzy kursem kupna waluty ogłoszonym przez bank, z którego usług korzysta Spółka, w dniu otrzymania raty oraz kursem z dnia zarachowania należności (średni kurs NBP z dnia podpisania umowy cesji) w dwóch etapach? Zdaniem Wnioskodawcy: w pierwszym etapie należy rozpoznać różnice kursowe powstające pomiędzy spłacaną wartością należności wycenioną według średniego kursu NBP obowiązującego w dniu podpisania porozumienia a wartością obliczoną według kursu kupna banku Spółki w dniu otrzymania płatności. W drugim etapie konieczne jest ustalenie, w proporcji odpowiadającej stosunkowi raty do całej wierzytelności, różnicy kursowej pomiędzy wartością wyliczoną według kursu średniego NBP obowiązującego w dniu podpisania porozumienia oraz wartością wyliczoną według kursu średniego NBP obowiązującego w dniu podpisania umowy cesji wierzytelności.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PB/II-1/4210-12/Int./06/KK wydana przez: Izba Skarbowa w Łodzi

  • Pytanie:
    - dotyczy ustalenia kosztów uzyskania przychodu przy określeniu dochodu z odpłatnego zbycia składników majątku wykorzystywanych na potrzeby związane z działalnością gospodarczą

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PBD/4117-005-1/06 wydana przez: Izba Skarbowa w Olsztynie

  • Pytanie:
    dotyczy możliwości zaliczenia w roku 2005 do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków poniesionych w 2004 r. na kształcenie w szkole wyższej

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: IS.I/1-415/11/06 wydana przez: Izba Skarbowa w Rzeszowie

  • Pytanie:
    W przedmiotowym wniosku podatnicy przedstawili stan faktyczny, z którego wynika, że prowadzą działalność gospodarczą w formie współwłasności małżeńskiej, którą chcą przekształcić w działalność prowadzoną w formie spółki cywilnej. Czy na tle opisanego stanu faktycznego zawarcie umowy spółki cywilnej przez małżonków rodzi obowiązek w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PO.7-4370-5/06 wydana przez: Izba Skarbowa w Szczecinie

  • Pytanie:
    Czy prawo do korzystania z ulgi z tytułu wyszkolenia ucznia przysługuje do czasu odliczenia całej kwoty?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: IS.I/1-4150/3/06 wydana przez: Izba Skarbowa w Rzeszowie

  • Pytanie:
    Czy fakt obniżenia oprocentowania od pożyczek i kredytów inwestycyjnych - od których odsetki zaliczane są do kosztów uzysknia przychodów dopiero po zakończeniu zadania inwestycyjnego - skutkuje powstaniem przychodu podatkowego?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PD-1/4234-311/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    1. Kto - komornik sądowy, sąd, czy Spółka będąca podatnikiem powinien wystawić fakturę VAT w przypadku przedmiotowej dostawy i od kogo Spółka może zgodnie z przepisami domagać się jej wystawienia? 2. Czy w niniejszej sprawie podmiot zobowiązany do wystawienia faktury VAT zobowiązany był wystawić faktury stwierdzające otrzymanie części należności? 3. Według jakiej stawki podatku od towarów i usług powinien być wykazany w tej fakturze podatek naliczony?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP-3/4407/14/06 wydana przez: Izba Skarbowa w Krakowie

  • Pytanie:
    Czy nabycie nieruchomości związanej z prowadzoną działalnością gospodarczą przedsiębiorstwa znajdującego się w stanie upadłości w drodze przetargu organizowanego przez syndyka skutkuje nabyciem ww. składnika majątku w stanie wolnym od obciążeń, a tym samym skutkuje brakiem odpowiedzialności nabywcy za zobowiązania upadłego w trybie art. 112 Ordynacji podatkowej?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: OR/406-0001/06 wydana przez: Izba Skarbowa w Gdańsku

  • Pytanie:
    Jaką stawką podatku VAT podlegają opodatkowaniu usługi kominiarskie wykonywane w budynkach i lokalach mieszkalnych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP-A/406-102/06/MO wydana przez: Izba Skarbowa w Poznaniu

  • Pytanie:
    Zdaniem Spółki wydatki ponoszone na wytworzenie (nabycie) podręczników przekazywanych następnie nauczycielom powinny w całości stanowić koszty uzyskania przychodów Spółki, jako koszt sprzedaży podręczników.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/PD-4218Z-10/06/KST wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zwrócona dyrektorowi naczelnemu kwota kosztów kursu prawa jazdy może korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PBB3-4117/3-0013/2006 wydana przez: Izba Skarbowa w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy prowadząc działalność gospodarczą, której przedmiotem jest działalność agencji informacyjnych, reklama , działalność związana z tłumaczeniami i usługami sekretarskimi, artystyczna i literacka działalność twórcza gdzie indziej nie sklasyfikowana, mogę pisanie artykułów własnego autorstwa do ogólnopolskich gazet wykonywać w ramach umów z tytułu praw autorskich .

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: BD-G 415-26/06 wydana przez: Izba Skarbowa w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy możliwe jest wystawienie faktury łącznej przez kilku dostawców na rzecz jednego odbiorcy? Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: 1401/HTI/4407/14-74/05/AŁ wydana przez: Izba Skarbowa w Warszawie

  • Pytanie:
    - dotyczy ustalenia kwalifikacji wydatków na nabycie gruntów do objęcia pomocą publiczną i momentu uznania tych wydatków za poniesione

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PBD/005-1-P-43/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Olsztynie

  • Pytanie:
    - dotyczy ustalenia momentu uznania wydatków za poniesione: na wytworzenie we własnym zakresie środka trwałego, w zakresie powstałych różnic kursowych, związanych z zakupem środków trwałych za granicą.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PBD/005-1-P-40/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Olsztynie

  • Pytanie:
    - dotyczy momentu uznania poniesionych wydatków za wydatki inwestycyjne dla celów zwolnienia od podatku dochodowego dochodu, osiągniętego z działalności wykonywanej na terenie Strefy.

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: PP/005-1-P-39/05 wydana przez: Izba Skarbowa w Olsztynie

  • Pytanie:
    Czy spółka z o.o. może przyjąć dla celów podatku dochodowego rok podatkowy zgodny z rokiem obrotowym, to jest okres od 30.12.2005 r. do 31.12.2006 r.?

    Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego sygnatura: IS.I/2-4230/1/06 wydana przez: Izba Skarbowa w Rzeszowie

66| 67| 68| 69| 70|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY