Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Na jakich zasadach opodatkowany będzie przychód (dochód) uzyskany przez Wnioskodawcę w postaci wypłaty dywidendy przez spółkę komandytowo-akcyjną?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/4160-31/12/ZK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zbycia udziałów. Zastosowanie cen transferowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-344/12-5/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Ewentualna sprzedaż wydzielonych działek, na których zostały wybudowane domki jednorodzinne, nie będzie w ogóle stanowić przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, gdyż od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło ich nabycie nieruchomości upłynęło pięć lat. W przypadku Wnioskodawcy bez znaczenia pozostanie fakt wydatkowania przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia domków jednorodzinnych na cele mieszkaniowe. Tym samym, ponieważ nabycie gruntu miało miejsce w 2003 r., nie znajduje zastosowania art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązujący od 01.01.2009 r., który stanowi iż wolne od podatku dochodowego są dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych, o których mowa w art. 30e, w wysokości, która odpowiada iloczynowi tego dochodu i udziału wydatków poniesionych na własne cele mieszkaniowe w przychodzie z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych, jeżeli począwszy od dnia odpłatnego zbycia, nie później niż w okresie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie, przychód uzyskany ze zbycia tej nieruchomości lub tego prawa majątkowego został wydatkowany na własne cele mieszkaniowe; udokumentowane wydatki poniesione na te cele uwzględnia się do wysokości przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-308/12-4/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zadatek jest opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych i czy w chwili zawarcia umowy sprzedaży wnioskodawca musi wpłacić podatek dochodowy od osób fizycznych od tego zadatku i umowy sprzedaży?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-503/12/MMa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    wpłaty mieszkańców za wybudowanie przydomowych oczyszczalni ścieków będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-276/12-5/JS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów wydatków sfinansowanych dotacją oraz zwolnienie dotacji z opodatkowania

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-773/12/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy przysporzenie majątkowe uzyskiwane przez uczestników w wyniku zrealizowania uprawnień wynikających z udziału w programie opcyjnego RSU powinno być zakwalifikowane jako przychód ze stosunku pracy czy przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), zwanej w dalszej części u.p.d.o.f., czyli opodatkowany dopiero w momencie zbycia otrzymanych akcji Spółki ?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-375/12-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-335/12-2/AA wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    W jaki sposób należy ustalić dochód z tytułu umorzenia udziałów otrzymanych przez wnioskodawczynię w drodze darowizny w przypadku, gdy umorzenie udziałów nastąpi w drodze umorzenia przymusowego lub umorzenia automatycznego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-518/12/HS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Spółka zwraca się o ustalenie, czy prawidłowym jest odrębne traktowanie dla celów CIT dokonywanych przez nią inwestycji w obcych środkach trwałych oraz ustalanie okresu amortyzacji właściwego dla każdej z takich inwestycji odrębnie, w oparciu o zasady wskazane w art. 16j ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT. Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, iż sposób ustalenia odpisów amortyzacyjnych nie narusza art. 16j Ustawy O CIT i - w związku z tym - nie ma on obowiązku dokonać korekty rozliczeń z tytułu podatku CIT za zeszłe lata podatkowe, w których stosował opisane powyżej zasady. W szczególności, Wnioskodawca wnosi także o potwierdzenie, iż dokonywane przez niego łączenie wartości odrębnych inwestycji w obcych środkach trwałych na koniec roku celem dokonania korekty odpisów amortyzacyjnych (zmniejszenia) nie narusza zasad opisanych w odpowiednich przepisach dotyczących zasad dokonywania odpisów amortyzacyjnych, w tym w szczególności art. 16j Ustawy o CIT.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-215/12-2/EŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka uprawniona będzie do zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z opłaceniem przez Spółkę składki na ubezpieczenie z tytułu umowy ubezpieczenia strat poniesionych przez X na skutek uchybień w działaniu jej organów?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-117/12-2/PM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczonych przez Spółkę usług transportowych

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-260/12/PK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Wnioskodawca nie może dokonać obniżenia zapłaconego podatku należnego VAT od transakcji sprzedaży z Faktury wystawionej w 2001r., która to transakcja została wyrokiem Sądu unieważniona, albowiem podatek należny z tej faktury jest związany ze zobowiązaniem podatkowym, które na skutek upływu czasu uległo już przedawnieniu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP1/443-425/12-4/IGo wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/415-339/12/AŻ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w przypadku Wnioskodawczyni istnieje możliwość zastosowania 50% stawki kosztów uzyskania przychodu, o jakiej mowa w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. Nr 74, poz. 397) w odniesieniu do wynagrodzenia otrzymywanego za wykonywane prace, określonego na podstawie raportu z informatycznego systemu rejestracji czasu pracy, jako wynagrodzenia za prace będące przejawem pracy twórczej o indywidualnym charakterze?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-367/12-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w wyniku realizacji powyżej opisanego połączenia będzie istniała jakakolwiek możliwość ustalenia dochodu Spółki w oparciu o regulacje ustawy o PDOP?2. Co, w przypadku uznania przez organ podatkowy, że otrzymanie przez Spółkę majątku A w wyniku przejęcia może spowodować w Spółce powstanie przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, będzie stanowiło dla Spółki dochód do opodatkowania przy przejęciu A w drodze połączenia?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-211/12-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy otrzymane od męża pieniądze, stanowiące zgodnie z postanowieniem sądu zabezpieczenie rodziny na czas trwania procesu rozwodowego, stanowią dla Wnioskodawczyni dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-354/12-2/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy konwersja wierzytelności z tytułu odsetek od pożyczek na kapitał zakładowy z przelaniem tzw. agio na kapitał zapasowy, będzie wiązała się z powstaniem dla spółki portugalskiej wnoszącej wkład niepieniężny przychodu na terytorium Polski z tytułu odsetek, a w konsekwencji, czy Wnioskodawca obowiązany będzie do poboru i odprowadzenia podatku u źródła z tego tytułu.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-323/12/SD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy uzyskiwany przez Wnioskodawcę dochód z tytułu bycia wspólnikiem o nieograniczonej odpowiedzialności (komplementariuszem) w słowackiej spółce komandytowej, zarówno na etapie jego powstania, w momencie jego podziału, jak i w momencie faktycznej wypłaty wspólnikom, będzie podlegał opodatkowaniu w Polsce podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-378/12-2/MS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    ,,Czy Wnioskodawca, jako kościelna osoba prawna, ma obowiązek sporządzania i składania do Urzędu Skarbowego zeznania CIT-8 wraz z załącznikami oraz sprawozdania finansowego z działalności statutowej opisanej wyżej?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-349/12/CzP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

108| 109| 110| 111| 112|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY