Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    1. Czy przychody uzyskane przez Wnioskodawcę z tytułu odsetek od udzielonych pożyczek podlegają w Polsce opodatkowaniu na podstawie art. 30a ust. 1 i 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?2. Czy przychody te są opodatkowane polskim zryczałtowanym podatkiem dochodowym według stawki 5%?3. Czy zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów z odsetek płacony jest w terminie złożenia zeznania rocznego, a więc do końca kwietnia następnego roku? 4. Czy w trakcie roku należy wpłacać zaliczki na podatek dochodowy?5. Czy PIT-36 jest właściwym wzorem zeznania rocznego, w sytuacji gdy jedynymi przychodami (dochodami) uzyskanymi w Polsce są przychody z tytułu odsetek od pożyczek?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-350/12-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy w związku z posiadaniem statusu akcjonariusza w SKA, obowiązek podatkowy związany z przychodami osiągniętymi przez SKA nie powstanie dla Spółki w trakcie roku podatkowego w postaci obowiązku rozliczania zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych, a dopiero w dacie faktycznej wypłaty dywidendy przez SKA, tj. po podjęciu przez walne zgromadzenie uchwały o podziale zysku między wspólników i jego otrzymaniu przez akcjonariusza, zaś podstawę opodatkowania stanowić będzie kwota wypłaconej akcjonariuszowi dywidendy obliczonej przy uwzględnieniu ograniczeń w zakresie dopuszczalnej kwoty wypłaty wynikających z przepisów Kodeksu spółek handlowych i zgodnie z zasadami prawa bilansowego, w szczególności w oparciu o zatwierdzone roczne sprawozdanie finansowe SKA?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB4/423-117/12-2/ŁM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy czynność nieodpłatnego przekazania z majątku spółki jawnej nieruchomości na potrzeby własne wspólników spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/436-110/12/MZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w związku z uczestnictwem Wnioskodawcy w przedstawionym we wniosku Systemie na Spółce spoczywał będzie obowiązek dokumentacyjny wynikający z art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-119/12-2/MF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    1. Czy przy ww. transakcji zamiany powstanie obowiązek zapłaty podatku VAT po stronie Skarbu Państwa i spółki Y sp.z o.o.?2. Czy biorąc pod uwagę, że ani Skarb Państwa, ani spółka Y sp. z o.o. nie odliczały podatku VAT przy nabyciu nieruchomości podlegających ww. transakcji zamiany, podmioty te będą zobowiązane doliczyć VAT do transakcji zamiany?3. Czy Skarb Państwa będzie mógł odliczyć VAT należny od transakcji zamiany, zapłacony przez spółkę Y sp. z o.o.?4. Czy tereny oznaczone symbolem (...) w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego są terenami ,,przeznaczonymi pod zabudowę" w rozumieniu art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług?5. Czy niezabudowaną nieruchomość składająca się z działki, która ma różne przeznaczenie w miejscowym planie - mniejsza część działki przeznaczona jest na działalność przemysłową, a pozostała, większa część działki na międzywale, można uznać za nieprzeznaczoną pod zabudowę i korzystającą ze zwolnienia przedmiotowego z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-282/12-4/AWa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do odzyskania zapłaconego podatku VAT w związku z realizacją projektu, ponieważ wydatki ponoszone w ramach realizacji projektu nie będą miały związku z czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-269/12-4/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Opodatkowanie podatkiem VAT usług dostawy wody oraz odprowadzania ścieków.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-294/12-2/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy usługi polegające na oznaczeniu grupy krwi wraz z wydaniem Identyfikacyjnej Karty Grupy Krwi podlegają zwolnieniu z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-449/12-2/SJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Prawo do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 8% do sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z ułamkową częścią lokalu garażowego lub wyłącznym prawem do korzystania z konkretnego miejsca postojowego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-263/12/BW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Zwolnienie od podatku VAT szkoleń i kursów specjalistycznych prowadzonych dla lekarzy stomatologów

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP1/443-309/12/LSz wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy dochód uzyskany przez Wnioskodawcę z tytułu likwidacji Spółki podlega opodatkowaniu w Polsce?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-208/12-4/KSU wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    1) stan faktyczny i zdarzenie przyszłe - opodatkowanie dostawy gruntów niezabudowanych z przeznaczeniem pod zabudowę,2) stan faktyczny i zdarzenie przyszłe - prawo do odliczenia podatku naliczonego.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-317/12-4/AWa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    1) Czy przy obliczaniu podstawy opodatkowania wynagrodzenia wypłacanego osobom A i B, Wnioskodawca, jako płatnik, powinien traktować to wynagrodzenie z umowy o dzieło jako przychód z działalności wykonywanej osobiście przez osobę A i B, czy też przychód z przeniesienia praw autorskich zgodnie z art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. przychód z praw majątkowych?2) Czy przy obliczaniu podstawy opodatkowania wynagrodzenia wypłacanego osobom A i B Wnioskodawca, jako płatnik, obowiązany jest w sposób odmienny obliczać tę podstawę w części dotyczącej przeniesienia majątkowych praw autorskich i w części dotyczącej wykonania utworu, tj. w części dotyczącej wynagrodzenia za wykonanie dzieła jako przychód z działalności wykonywanej osobiście, zaś w części odnoszącej się do przeniesienia majątkowych praw autorskich jako przychód z praw majątkowych, czy też obliczenie podstawy opodatkowania jest w tym zakresie jednolite i oparte na art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?3) Czy przy obliczaniu podstawy opodatkowania wynagrodzenia wypłacanego osobie A (199 zł) Wnioskodawca powinien pobrać zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 18% na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a jeżeli tak to od jakiej kwoty - 100 zł, czy 199 zł?4) Czy przy obliczaniu przez Wnioskodawcę, jako płatnika, podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu opisanych umów o dzieło należy uwzględnić 50% koszty uzyskania przychodów, o których mowa w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-186/12-7/KO wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy wypłacone wynagrodzenie za nadgodziny stanowi koszt podatkowy w dacie podpisania ugody?Czy kwota niewpłaconych utargów i zatowarowań, które zostaną rozliczone ugodą i zaksięgowane w pozostałe koszty operacyjne, stanowi dla Spółki koszt podatkowy w dacie podpisania ugody?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-162/12-4/GJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy czynność nieodpłatnego przekazania z majątku spółki jawnej nieruchomości na potrzeby własne wspólników spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/436-101/12/AA wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Opodatkowanie otrzymania i zwrotu zaliczki przekraczającej udział w zysku spółki.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/436-49/12/TJ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Niepodleganie opodatkowaniu dostawy udziału w niezabudowanej nieruchomości gruntowej.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-386/12/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    1. Czy wpływy Gminy - ze źródeł szczegółowo wymienionych w stanie faktycznym - wynikające z wykonywania zadań w ramach reżimu publicznoprawnego, nałożonych odrębnymi przepisami, należy traktować jako wyłączone z zakresu regulacji VAT na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o VAT, czy też jako zwolnione z opodatkowania na podstawie § 13 ust. 1 pkt 12 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 4 kwietnia 2011 r. (Dz. U. z 2011 r. nr 73, poz. 392 z późn. zm., dalej: ,,rozporządzenie wykonawcze")?2. W przypadku uznania, że powyższe wpływy (lub część tych wpływów) należy uznać za zwolnione z VAT na podstawie §13 ust. 1 pkt 12 rozporządzenia wykonawczego, jakiego rodzaju świadczenie jest wykonywane przez Gminę (tj. dostawa towarów czy świadczenie usług), w jaki sposób określić kwotę należną z tytułu sprzedaży oraz na czyją rzecz Gmina powinna wystawiać faktury VAT - w odniesieniu odpowiednio do każdego wpływu z osobna?3. Czy wpływy wynikające z zadań pozostających poza zakresem VAT należy uwzględniać w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT?4. Czy wykonywane przez Gminę w ramach reżimu publicznoprawnego zadania, niewiążące się z otrzymywaniem przez Gminę żadnych wpływów (np. wydawanie decyzji administracyjnych, pobór podatków itp.) traktowane przez Gminę jako niepodlegające VAT, należy uwzględniać w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, a jeśli tak, to w jaki sposób, skoro Gmina nie uzyskuje żadnych wpływów z ich tytułu?5. Czy obrót z tytułu dostaw nieruchomości (zarówno opodatkowanych VAT jak i zwolnionych z podatku) należy uwzględniać w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT?6. Czy Gmina ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży obliczoną zgodnie z art. 90 ust. 3 ustawy o VAT w odniesieniu do wydatków mieszanych, wskazanych w stanie faktycznym (tj. wydatków związanych ze sferą administracyjną Gminy)?7. Czy w celu określenia kwoty podatku naliczonego podlegającej częściowemu odliczeniu, poza proporcją sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, Gmina w odniesieniu do wydatków mieszanych jest zobowiązana do zastosowania również jakiejkolwiek innej wstępnej lub późniejszej proporcji (klucza podziału, współczynnika etc.)?8. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 7, w jaki sposób Gmina powinna skalkulować taką dodatkową proporcję (klucz podziału, współczynnik etc.), tj. które pozycje wpływów/wydatków określonych w stanie faktycznym i w jaki konkretnie sposób powinny zostać uwzględnione w takiej proporcji (klucza podziału, współczynnika etc.)?9. Czy w przypadku, gdy Gmina będzie dokonywać korekty odliczenia podatku naliczonego za lata poprzednie, w związku z zastosowaniem proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, Gmina ma obowiązek ustalania w pierwszej kolejności proporcji sprzedaży na podstawie obrotu osiągniętego w roku poprzedzającym rok podatkowy zgodnie z art. 90 ust. 4 ustawy o VAT (tj. proporcji wstępnej), a następnie dokonania korekty kwoty podatku naliczonego podlegającego odliczeniu w oparciu o obroty osiągnięte w danym roku podatkowym (proporcja właściwa) zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy o VAT, czy też Gmina powinna zastosować bezpośrednio proporcję właściwą?10. W rozliczeniu za który okres rozliczeniowy Gmina powinna dokonać korekty deklaracji VAT, w związku z planowanym obecnie częściowym odliczeniem podatku naliczonego za lata poprzednie (np. rok 2008), przy zastosowaniu proporcji sprzedaży określonej w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP2/443-247/12-4/IG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie podatkiem VAT czynności dzierżawy miejsc parkingowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-277/12-4/NS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Opodatkowanie podatkiem VAT czynności dzierżawy miejsc parkingowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-277/12-5/NS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

111| 112| 113| 114| 115|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY