Money.plFirmaAkty prawneInterpretacje podatkowe

SZUKAJ WG LAT

2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000

PYTANIA

  • Pytanie:
    Skutki podatkowe zawarcia umowy o zarządzanie środkami pieniężnymi.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-220/12-4/KT wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    w zakresie obowiązku podatkowego, dokumentów na podstawie których Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu towarów w procedurze uproszczonej oraz momentu od jakiego Spółka winna posiadać stosowne dokumenty

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-286/12-3/MPe wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy przychód z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym na podstawie art. 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych bądź zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 przytoczonej ustawy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-273/12/MK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Przychody z działalności wykonywanej osobiście - PKPiR.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB1/415-295/12-3/AP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    skutki podatkowe wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki cywilnej

    Interpretacja indywidualna sygnatura: DD9/033/47/SEW/2012/PK-159 wydana przez: Minister Finansów

  • Pytanie:
    1. Czy z tytułu sprzedaży działek nabytych w 1994 r. Wnioskodawca wraz z małżonką powinni odprowadzić podatek dochodowy?2. Czy z tytułu sprzedaży działek nabytych w drodze zamiany w 2008 r. Wnioskodawca wraz z małżonką powinni odprowadzić podatek dochodowy?3. Czy z tytułu sprzedaży działki nabytej w 2009 r. jako dostępu do drogi publicznej Wnioskodawca wraz z małżonką powinni odprowadzić podatek dochodowy?4. Czy ewentualne transakcje sprzedaży będą objęte podatkiem VAT w wysokości 23%?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-341/12-4/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    1. Czy w świetle obowiązujących przepisów obowiązek podatkowy w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych związany z uczestnictwem w zysku SKA powstanie dla Wnioskodawcy - osoby fizycznej, w dacie wypłaty lub postawienia do dyspozycji dywidendy ustalonej na podstawie uchwały walnego zgromadzenia?2. Czy w związku z opisanym stanem prawnym w trakcie roku podatkowego Wnioskodawca będzie zobowiązany wpłacać zaliczki na podatek dochodowy z tytułu udziału w zysku SKA?3. Czy w przypadku zatrzymania zysku w SKA w całości lub części, od wartości zatrzymanego zysku Wnioskodawca musi zapłacić podatek dochodowy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-82/12-S/TK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Kiedy Wnioskodawca ma prawo ująć w koszty uzyskania przychodu kwoty wydatków zasądzonych i poniesionych zgodnie z wyrokiem Sądu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-289a/12/WM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    W jaki sposób należy ustalić dochód z tytułu umorzenia udziałów otrzymanych przez wnioskodawczynię w drodze darowizny z majątku wspólnego do majątku odrębnego w przypadku, gdy umorzenie udziałów nastąpi bez jej zgody w drodze umorzenia przymusowego lub umorzenia automatycznego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-442/12/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy w związku ze spłatą przez Wnioskodawcę salda ujemnego Rachunku innego Posiadacza Rachunku (Lidera), bądź spłatą na rzecz Wnioskodawcy salda ujemnego przez Posiadacza Rachunku (Lidera), odsetki naliczone przez Bank od wierzytelności nabytych przez Wnioskodawcę lub Lidera (Posiadacza Rachunku), w wyniku subrogacji ustawowej w rozumieniu art. 518 § 1 pkt 1 KC, będą stanowić dla Wnioskodawcy odpowiednio (a) przychód bądź (b) koszt uzyskania przychodów w rozumieniu przepisów ustawy o PDOP?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB5/423-228/12-2/JC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Czy zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, mogę zakwalifikować koszt wynajęcia i utrzymania mieszkania (rachunki za gaz, prąd oraz wodę) jako koszt uzyskania przychodu?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-277/12/PSZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  • Pytanie:
    Czy wspólnicy na wypadek zajścia okoliczności faktycznych wskazanych w zdarzeniu przyszłym, na podstawie art. 22 ust. 4 w zw. z art. 22 ust. 4a oraz w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, będą zwolnieni z podatku dochodowego od przychodu z tytułu udziału w zyskach osób prawnych na okoliczność objęcia udziałów w podwyższonym z niepodzielonego zysku kapitale zakładowym?Czy na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, w wyniku zajścia stanu faktycznego opisanego w niniejszym wniosku, Wnioskodawca będzie zobowiązany do pobrania podatku w terminie 14 dni od dnia uprawomocnienia się postanowienia sądu rejestrowego o dokonaniu wpisu o podwyższeniu kapitału zakładowego?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB3/423-94/12-2/IR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Usługa organizacji programu lojalnościowego świadczona przez Wnioskodawcę, gdzie wydawanie towarów uczestnikom programu lojalnościowego jest jednym z jej elementów nie może być uznana na gruncie przepisów o podatku od towarów usług za jedno świadczenie. W ramach takiego świadczenia wykonywane są dwie czynności: świadczenie usługi na rzecz podmiotu zlecającego (Klienta) i dostawa towarów na rzecz uczestnika programu. Obie te czynności dokonywane są odpłatnie. Płatności za świadczenie usług i dostawę towarów na rzecz uczestników programu lojalnościowego dokonuje Klient, zlecający Wnioskodawcy przedmiotową usługę. W związku z powyższym obie czynności wykonywane przez Wnioskodawcę podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów usług na mocy art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-255/12-4/KB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Opodatkowanie dostawy mediów 23% stawką podatku VAT w związku z najmem lokali użytkowych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-274/12-2/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Czy w przypadku stwierdzenia niedoboru inwentaryzacyjnego, który uznaje się za zawiniony i obciąża się jego wartością pracowników materialnie odpowiedzialnych, Zainteresowany może nie dokonywać korekty podatku VAT naliczonego w odniesieniu do tego niedoboru?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP4/443-114/12-2/ISN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

  • Pytanie:
    Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-403/12/HS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

  • Pytanie:
    Czy kwota uzyskana ze sprzedaży udziału nabytego w 2007 r. będzie korzystała ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych w całości (działka + dom) na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-161/12-4/TS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy dywidenda otrzymana przez Wnioskodawcę z SKA - niezależnie od tego jakie rodzaje przychodów (dochodów), i z jakich rodzajów transakcji, będzie otrzymywała sama SKA - stanowi przychód ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym - w zależności od wyboru Akcjonariusza - czy taki dochód może być opodatkowany na zasadach określonych w art. 30c ww. ustawy?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-191/12-6/ASZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi

  • Pytanie:
    Czy pięć lat, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010, Nr 51, poz. 307) należy liczyć od pierwotnego nabycia gruntu w drodze spadkobrania przez Wnioskodawczynię i w związku z czym planowane zbycie przedmiotowej nieruchomości nie będzie źródłem przychodu opodatkowanym zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-240/12-4/JB wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

  • Pytanie:
    Diety pobytowe wypłacane w formie zaliczki pracownikom Wnioskodawcy (tj. ekspertom krótkoterminowym i długoterminowemu doradcy współpracy bliźniaczej) uczestniczącym z ramienia Urzędu w realizacji działań projektowych poza granicami kraju. Diety pobytowe wypłacane w formie zaliczki krajowemu ekspertowi ad hoc, niebędącemu pracownikiem Wnioskodawcy, uczestniczącemu w realizacji działań projektowych w Azerbejdżanie. Koszty związane z pobytem pracownika Wnioskodawcy w roli długoterminowego doradcy współpracy bliźniaczej podczas realizacji projektu w Azerbejdżanie, pokrywane zgodnie z zasadami unijnymi bezpośrednio z budżetu projektu (tj. koszty przeprowadzki, wynajmu mieszkania w kraju beneficjenta, ubezpieczenia zdrowotnego i wypadkowego oraz zakupu biletów lotniczych na coroczny przylot do Polski dla doradcy i towarzyszącej mu żony i dzieci).

    Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-176/12-6/MP wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

119| 120| 121| 122| 123|

WYSZUKIWARKA

NAJPOPULARNIEJSZE PROBLEMY