2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-307/12-2/JN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wprowadzeniem zmian konstrukcyjnych w pojeździe powodujących zmianę kategorii na osobowy.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPP2/443-363/12/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy zaliczka należna na podatek dochodowy od osób fizycznych powinna być odprowadzana od całości wypłaconego pracownikowi (beneficjentowi ostatecznemu) wynagrodzenia, ponieważ zwolnienie określone w art. 21 ust. 1 pkt 137 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczy środków finansowych otrzymanych przez uczestnika projektu jako pomoc udzielona w ramach programu finansowanego z udziałem środków europejskich, a pojęcie wynagrodzenia za pracę to obligatoryjne, wypłacane co najmniej raz w miesiącu świadczenie o charakterze przysparzająco - majątkowym, należne pracownikowi od pracodawcy, zasadniczo za czas pracy w umówionym rozmiarze, ustalone odpowiednio do rodzaju, ilości i jakości świadczonej pracy?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-168/12-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy dochód uzyskany ze sprzedaży części gruntów rolnych zabudowanych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych jest zwolniony od podatku?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB2/415-171/12-4/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy kwota wypłaconego Wnioskodawcy odszkodowania za szkody powstałe w wyniku remontu rurociągu paliwowego na działce stanowiącej gospodarstwo rolne Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-281/12/HD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy w przypadku odpłatnego zbycia przez wnioskodawczynię udziału w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości i udziału we współwłasności budynku wniesionego na tej nieruchomości, uzyskanych w trybie dekretu z dnia 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m.st. Warszawy (Dz. U. Nr 50, poz. 279 z późn. zm.) za pośrednictwem powiernika, wnioskodawczyni osiągnie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jeżeli zbędzie przedmiotowe prawa przed upływem pięciu lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło przeniesienie tych praw przez powiernika na wnioskodawczynię?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-397/12/MMa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych waloryzacji kaucji mieszkaniowej.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-240/12-2/TR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
skutki podatkowe wniesienia aportem do spółki partnerskiej przedsiębiorstwa
Interpretacja indywidualna sygnatura: DD9/033/176/KZU/2011/PK-1357 wydana przez: Minister Finansów
Pytanie:
Moment dokonania korekty przychodu, uzyskanego z tytułu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej w związku z uznaniem reklamacji dot. towarów handlowych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-268/12/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
w zakresie ustalenia źródła przychodów do jakiego należy zaliczyć przychody z tytułu obrotu walutą nabywaną i zbywaną za pośrednictwem serwisów internetowych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-261/12/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Stwierdzić należy, iż dochód osiągnięty z tytułu udziału w spółce komandytowo-akcyjnej stanowić będzie dochód z pozarolniczej działalności gospodarczej, który po spełnieniu przez podatnika zasad określonych przepisami art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, może być opodatkowany zgodnie z art. 30c ust.1 tej ustawy 19% podatkiem liniowym. Przychód akcjonariusza z tytułu udziału w spółce komandytowo-akcyjnej, który to spółka osiąga jako przychód z działalności staje się jego przychodem należnym z datą podjęcia uchwały przez walne zgromadzenie spółki komandytowo-akcyjnej o wypłacie dywidendy albo - jeżeli określony został dzień dywidendy - w tym dniu, przychód akcjonariusza z tytułu udziału w zysku takiej spółki staje się jego przychodem należnym, podlegającym opodatkowaniu z tą datą, a nie jak twierdzi Wnioskodawca w miesiącu, w którym dywidenda faktycznie wpłynie na jego rachunek bankowy lub będzie w gotówce pobrana z kasy SKA.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-218/12-4/IF wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy dochód z udziału w zysku SKA, otrzymany jako Dywidenda przez Wnioskodawcę z SKA stanowi przychód ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 Ustawy PIT, a tym samym w zależności od wyboru Akcjonariusza - czy taki dochód w postaci faktycznie otrzymanej Dywidendy może być opodatkowany na zasadach określonych w art. 30c Ustawy PIT?2. Czy w związku z posiadaniem przez Wnioskodawcę statusu Akcjonariusza w SKA, przychód po jego stronie nie powstanie w dniu sprzedaży przez SKA rzeczy oraz wyświadczenia usług oraz w dniu zaistnienia wszelkich innych zdarzeń skutkujących powiększeniem majątku SKA i osiągnięciem przez nią zysków, gdyż przychód ten powstanie zgodnie z art. 11 ust. 1 oraz art. 14 ust. 1i Ustawy PIT wyłącznie w dacie faktycznego otrzymania Dywidendy oraz3. Czy w związku z tym zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, na podstawie art. 44 ust. 1 pkt 1 Ustawy PIT Wnioskodawca nie będzie zobowiązany zapłacić za miesiące, w których SKA sprzeda rzeczy, prawa majątkowe oraz wyświadczy usługi oraz miesiące zaistnienia wszelkich innych zdarzeń skutkujących powiększeniem majątku SKA i osiągnięciem przez nią zysków, gdyż przychód powstaje wyłącznie w dacie faktycznego otrzymania Dywidendy?4. Co stanowi podstawę opodatkowania (przychody minus koszty uzyskania przychodu) dla faktycznie otrzymanych dochodów Akcjonariusza z SKA, tj. czy dochodem w rozumieniu art. 9 ust. 1 i ust. 2 Ustawy PIT jest faktycznie otrzymana Dywidenda z SKA?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-227/12-4/AM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Przymusowe umorzenie udziałów otrzymanych w drodze darowizny.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-406/12/MM wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
W jaki sposób należy ustalić dochód z tytułu umorzenia udziałów otrzymanych przez wnioskodawczynię w drodze darowizny w przypadku, gdy umorzenie udziałów nastąpi bez jej zgody w drodze umorzenia przymusowego lub umorzenia automatycznego?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-446/12/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy wydatki związane z nabyciem nieruchomości (w części dotyczącej obiektów budowlanych, które następnie zostały zlikwidowane bez wprowadzania ich na stan środków trwałych), rozbiórką budynków znajdujących się na tej nieruchomości i przeprowadzeniem prac porządkujących teren oraz usunięciem drzew i ewentualnym późniejszym zadrzewieniem Spółka może rozpoznać jako koszty pośrednie wobec faktu, iż w ocenie Spółki nie stanowią one wydatków dających się zaliczyć do wartości początkowej wytworzonych środków trwałych? Czy w przypadku późniejszej likwidacji budynków, które zostały uprzednio zaliczone do środków trwałych, Spółka ma prawo do zaliczenia niezamortyzowanej części wartości początkowej tego budynku do kosztów uzyskania przychodów w momencie jego likwidacji?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-133/12-4/JD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy można zastosować - do przychodu tytułem wynagrodzenia za pracę twórczą, ustalonego proporcjonalnie do czasu pracy zgodnie z kartą pracy koszty uzyskania przychodu określone w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), przy czym do pozostałego przychodu z wynagrodzenia za pracę nie mającego przymiotu pracy twórczej koszty uzyskania przychodu określone będą na podstawie art. 22 ust. 2 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB4/415-259/12-2/JK2 wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
1. Czy środki otrzymywane przez wnioskodawcę od PARP z tytułu wsparcia na pokrycie wydatków związanych z wyświadczonymi usługami informacyjnymi i na pokrycie części wydatków związanych z wyświadczonymi usługami doradczymi podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?2. Czy środki otrzymywane przez wnioskodawcę z tytułu częściowej odpłatności od klientów - odbiorców usług doradczych podlegać będą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a jeżeli tak - czy wynikająca z umowy częściowa odpłatność klienta rozumiana winna być jako kwota netto, czy brutto (tj. zawierająca podatek VAT)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP2/443-250/12-2/AD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
O ile zmiana udziałów w zysku, z mocą wsteczną jest działaniem prawnie dopuszczalnym, to należy wskazać, że z uwagi na transparentność podatkową spółki cywilnej, przychód należny jest alokowany na poszczególnych wspólników w takiej proporcji, w jakiej wspólnicy partycypują w jej zyskach na podstawie umowy spółki. Podobnie ustala się wysokość kosztów uzyskania przychodów u każdego wspólnika, uwzględniając jednak te wydatki, które nie mogą stanowić kosztu podatkowego u danego wspólnika. Dopiero dochód określony na podstawie tak ustalonych kwot przychodu oraz kosztów uzyskania przychodu podlega opodatkowaniu u wspólnika podatkiem dochodowym. Zasady te stosuje się odpowiednio do rozliczania strat.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-222/12-2/ES wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
ulga mieszkaniowa a współwłasność innego lokalu mieszkalnego
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/1/436-77/12/MCZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy do wyliczenia marży z tytułu usług turystycznych świadczonych na terenie Unii Europejskiej należy wziąć pod uwagę tylko usługę wykupienia noclegów w hotelu w Wiedniu, czy należy wziąć również pod uwagę zorganizowanie przelotów (rejsów dolotowych) z krajów Unii Europejskiej do Wiednia, a jeżeli tak, to jak należy potraktować dolot z Ukrainy do Wiednia jako usługę świadczoną na terenie Unii Europejskiej, czy poza Unią?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP4/443-97/12/PK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
wstercz | 124| 125| 126| 127| 128| | dalej |