2016 , 2015 , 2014 , 2013 , 2012 , 2011 , 2010 , 2009 , 2008 , 2007 , 2006 , 2005 , 2004 , 2003 , 2002 , 2001 , 2000
Pytanie:
Skutki podatkowe najmu nieruchomości na zasadach ogólnych.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-83/12/HD wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
1. Czy przychód uzyskany z odpłatnego zbycia gruntu podlega zwolnieniu z opodatkowania 19% podatkiem dochodowym od osób fizycznych w przypadku, gdy sprzedający był zameldowany w budynku na pobyt stały przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy przed datą zbycia, co poświadczone zostało zaświadczeniem złożonym w urzędzie skarbowym przez oboje małżonków?2. Jeśli zbycie gruntu rodzi obowiązek podatkowy, to czy podstawą obliczenia dochodu jest różnica pomiędzy przychodem z odpłatnego zbycia gruntu a kosztami uzyskania dochodu, tj. nakładami poczynionymi w czasie posiadania nieruchomości (budowa ogrodzenia), które zwiększyły wartość tegoż gruntu i kosztami nabycia (sporządzenie umowy notarialnej), w wysokości określonej przez faktury VAT?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB2/415-44/12/BK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
Czy poniesione koszty związane z przejazdem, zakwaterowaniem, koszty podręczników oraz materiałów szkoleniowych dotyczących studiów podyplomowych jako wydatki na podwyższenie kwalifikacji zawodowych, stanowią podatkowe koszty uzyskania przychodu prowadzonej działalności gospodarczej, zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/1/415-133/12/ESZ wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
W przypadku opisanym w zdarzeniu przyszłym, wprawdzie dojdzie do zbycia udziałów, jednakże zbycie to nie będzie miało charakteru odpłatnego, tym samym dla Wnioskodawcy nie powstanie przychód z tytułu zbycia udziałów w celu ich umorzenia, bowiem jak wskazano powyżej przepis art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obejmuje swą dyspozycją wyłącznie zbycie o charakterze odpłatnym, natomiast jak podano w treści wniosku planowane umorzenie udziałów zostanie dokonane bez wynagrodzenia, a zatem będzie miało charakter nieodpłatny.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB2/415-81/12-3/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Zakres skutków podatkowych przewłaszczenia akcji w celu zabezpieczenia długu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ITPB1/415-74/12/MR wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy
Pytanie:
odnośnie skutków podatkowych likwidacji Spółek Zależnych
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB3/423-29/12-2/AG wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Czy opisany w zdarzeniu przyszłym sposób udzielania rabatu potransakcyjnego obliczonego na podstawie zawartej między Wnioskodawcą a jego klientami umowy pozwala na zastosowanie do udzielanego rabatu zbiorczych faktur korygujących na podstawie art. 29 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 poz. 535 z póżn. zm.) oraz § 13 ust. 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360)?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP2/443-45/12/IK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
1)Czy w wyniku likwidacji SK oraz związanego z nią podziału majątku SK pomiędzy wspólników, otrzymane przez Wnioskodawcę, jako wspólnika SK, składniki majątku likwidowanej SK, obejmujące tak środki pieniężne, jak i składniki majątku o charakterze niepieniężnym, będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy w momencie lub w związku z otrzymaniem majątku likwidacyjnego na Wnioskodawcy będą ciążyły jakiekolwiek obowiązki wynikające z ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej; Ustawa o PIT?2)Czy odpłatne zbycie (w tym sprzedaż) otrzymanych w wyniku przedmiotowej likwidacji składników majątku o charakterze niepieniężnym po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu likwidacji, dokonane poza działalnością gospodarczą, powodować będzie powstanie przychodu Wnioskodawcy w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPB1/415-254/12-2/EC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Gdzie powinny być opodatkowane przychody z działalności gospodarczej w części dotyczącej usług wykonywanych w Belgii?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPB1/415-41/12-3/DS wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Udział w Programie motywacyjnym.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPB2/415-80/12-2/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
- ustalenie, czy od należności wypłaconych na podstawie Umowy o Zarządzanie oraz Umowy o Systemie Licencyjnym, Spółka będzie zobowiązana do pobierania podatku jako płatnik (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1),- zastosowania stawki 5%, w sytuacji posiadania certyfikatu rezydencji (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2),
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBI/2/423-51/12/AK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Wymienione przez Wnioskodawcę usługi dodatkowe, takie jak koszty obsługi urządzeń wykorzystywanych do stworzenia i obsługi systemu, tj. gwarancje i licencje nie mogą być potraktowane jako usługi towarzyszące usłudze głównej, ale stanowią odrębne i samodzielne świadczenie na rzecz niemieckiego klienta. Jednocześnie, miejsce świadczenia dla tej usługi jest tożsame z miejscem świadczenia usługi e-commerce i rozliczając ją, Wnioskodawca również wystawi fakturę bez podatku, gdyż miejscem świadczenia usługi jest miejsce, w którym znajduje się siedziba usługobiorcy.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-67/12-2/KC wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
tryb postępowania z nałożonymi znakami akcyzy w przypadku ,,zbicia" butelki wina podczas transportu
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPPP3/443-1608/11-8/JK wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie
Pytanie:
Opodatkowanie podatkiem VAT świadczonych usług szkoleniowych oraz korekty wystawionych faktur.
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-37/12-5/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Przy sprzedaży usług związanych z termomodernizacją budynku przy pomocy rolet zewnętrznych w mieszkalnych obiektach budowlanych spełniających definicję budownictwa społecznego, Wnioskodawca będzie mógł, stosownie do art. 41 ust. 12 ustawy, zastosować preferencyjną stawkę podatku VAT wynoszącą 8%, w odniesieniu do całości kompleksowej usługi wykonywanej indywidualnie na potrzeby klienta.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP1/443-28/12-4/MW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
świadczone przez Wnioskodawcę usługi polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu ekspozycji wystawienniczej wynagradzane w formie honorarium i z tytułu realizacji których Wnioskodawca występuje wyłącznie jako indywidualny twórca, będący artystą wykonawcą mogą korzystać ze zwolnienia od podatku, w oparciu o powołany wcześniej art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b) ustawy
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPP3/443-74/12/MN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
Pytanie:
Czy Zainteresowana powinna rozliczać podatek naliczony na podstawie proporcji sprzedaży w stosunku do zakupów na cele administracyjne związane ze sprzedażą opodatkowaną, sprzedażą zwolnioną oraz czynnościami niepodlegającymi opodatkowaniu?
Interpretacja indywidualna sygnatura: ILPP1/443-45/12-2/AWa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
Pytanie:
Prawo do zwrotu podatku z faktur dotyczących zakupów towarów i usług.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-64/12-4/JN wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Interpretacja indywidualna sygnatura: IPTPP2/443-43/12-5/AW wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
Pytanie:
Czy prawidłowo, zgodnie z brzmieniem art. 21 ust. 1 pkt 126 i ust. 22 wnioskodawczyni zmuszona była zapłacić podatek dochodowy z tytułu zbycia mieszkania, skoro przepisy jej zdaniem wyraźnie wskazują, że spełnia warunek niezbędny do skorzystania z ulgi meldunkowej?
Interpretacja indywidualna sygnatura: IBPBII/2/415-69/12/MMa wydana przez: Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach
wstercz | 161| 162| 163| 164| 165| | dalej |